Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przechodziła przez przejście, została potrącona przez volkswagena. Kolejny wypadek w Lublinie (zdjęcia)

Kolejny w ostatnich godzinach wypadek na lubelskich ulicach. Tym razem poszkodowana została piesza, którą potrącił samochód osobowy. Na miejscu pracują policjanci.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 19:15 na ul. Spadochroniarzy w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Weteranów samochód osobowy potrącił kobietę. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący volkswagenem starszy mężczyzna poruszał się w kierunku Alei Racławickich. Na oznakowanym przejściu dla pieszych wjechał w kobietę, która przechodziła przez jezdnię ze strony lewej na prawą, względem kierunku jazdy auta.

Poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Nie ma większych utrudnień w ruchu. Jak nam przekazano policjanci zatrzymali kierującemu pojazdem uprawnienia do kierowania.

Przechodziła przez przejście, została potrącona przez volkswagena. Kolejny wypadek w Lublinie (zdjęcia)

Przechodziła przez przejście, została potrącona przez volkswagena. Kolejny wypadek w Lublinie (zdjęcia)
(fot. lublin112)

18 komentarzy

 1. Jak ludzie radzą sobie na codzien w życiu jak nawet bezpiecznie przejść przez ulicę nie potrafią.

  • Ci w sile wieku przeważnie jakoś sobie dają radę. Gorzej z tymi, którzy najczęściej bywają potrącani: dzieci, osoby starsze.
   Tylko, że Ci ostatni także mają prawo do przechodzenia przez jezdnię i nigdy nie jest tak, że potrącają sami siebie.
   Zawsze w takim zdarzeniu bierze udział jeszcze ktoś, kto (niemal zawsze) właśnie nie dał rady. Choć powinien, bo został przeszklony, przeegzaminowany, trzeźwy (te 3 aspekty powinny być spełnione) oraz dobrowolnie (bez przymusu) podjął się odpowiedzialności kierowania pojazdem samochodowym.
   To, że pewna grupa ludzi nie da się zabić tak samo łatwo jak te słabsze – nie jest tłumaczeniem. Jest to przykre, że pod tym względem (drogowym) wciąż jesteśmy bardzo mocno zacofanym społeczeństwem oraz, żyjemy w państwie, które nie jest w stanie tego zapewnić słabszym użytkownikom ruchu drogowego.

 2. Jakim cudem taki złom jest dopuszczony do ruchu. Przecież to coś może ma szczątkowe hamulce na jednym kole.

 3. Może to było wtargnięcie?

 4. No ja nie mogę z tym starymi dziadkami. Ledwo widzą i chodzą a poruszają się autami. Czy oni nie przechodzą żadbych badań po 60?

  • To nie był taki typowy dziadek – geriata.
   Starszy facet – ale taki ogarniający.
   Bynajmniej nie bronię tego kierowcy, ale to przejście jest kiepsko oświetlone i ogólnie jakoś tak słabo widoczne.
   Było tu już kilka potrąceń.
   Ja przejeżdżam tu bardzo ostrożnie – bo znam to przejście, ale obcy może się „nadziać”.

 5. zabrać dowód rejestracyjny i pj. auto trup

 6. ruda zaatakowała golfa 3 ze wszystkich stron ale najgorzej jest z podłogą , w moim miałem poukładane kawałki dykty i przykryte workami po cemencie bo bałem się by butów nie pogubić w czasie jazdy .

 7. Jakim „cudem” auto z tak skorodowanymi progami przechodzi przegląd.

 8. samochód mało młodszy od „starszego mężczyzny”. Pewnie czas skorzystać z komunikacji publicznej

 9. Gdyby nie miał hamulców to nawet jadąc na przegląd po tzw „znajomości” – musiał by je zrobić bo taki ch że dostanie pieczątkę

 10. A co się ma wygląd zewnetrzny do hamulców ? ….ja mam zeżarty dwa błotniki ,to byscie stwierdzili że „szrot „….pożal się boże „eksperci ” ….a hamulce brzytwa i cala reszta rownież ,bo dwa dni temu robiłem przegląd i auto bez problemu przeszlo badanie techniczne …włąsnie po takich „ekspertyzach ” na podstawie wygladu ,można poznać ludzi ograniczonych umysłowo i poslugujacych się stereotypami ….pozory mylą dzieci ,ale podrosniecie to może zmądrzejecie