Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Przebudowano cztery drogi w powiecie lubartowskim. Odbiory właśnie się zakończyły

Drogi powiatowe w Sosnówce, Antoninie, Annówce i Dąbrówce otrzymały nową nawierzchnię. Łącznie wyremontowano ponad 2,6 km tras w czterech gminach.

W ostatnich dniach komisje powołane przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lubartowie dokonały odbiorów czterech dróg powiatowych, na których prowadzone były remonty. W miejscowości Sosnówka w gminie Abramów dokonano wyrównania istniejącej podbudowy drogi, wykonano warstwę ścieralną oraz profilowanie i plantowanie poboczy gruntowych na odcinku 1 094 m. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 279 tys. zł.

Na 700-metrowym odcinku drogi w Antoninie i ponad 450-metrowym odcinku drogi w Annówce wykonano wyrównanie istniejącej nawierzchni drogi oraz ułożono warstwę ścieralną. W tym przypadku łączna wartość obu inwestycji to ponad 300 tys zł. Z kolei w miejscowości Dąbrówka w gminie Kamionka wyrównano istniejącą podbudowę drogi mieszanką mineralno–asfaltową oraz ułożono warstwę ścieralną na odcinku 415 m. Inwestycja kosztowała ponad 104 tys. zł.

Środki na realizację wszystkich czterech inwestycji pochodziły z budżetu powiatu lubartowskiego i poszczególnych gmin, po których terenie przebiegają wyremontowane drogi.

(fot. Powiat Lubartowski)
2017-11-18 :23:58

3 komentarze

  1. Zmotoryzowany mieszkaniec

    415 metrów nowego asfaltu w Dąbrówce?Toż to sukces!Gdzie wstęgi, nożyczki i lokalni oficjele?Po kilku latach ciągłego łatania tej drogi mamy równy odcinek.Szkoda tylko,że reszta tej drogi wygląda jak w krajach trzeciego świata…Szanownego redaktora zapraszam z aparatem, by pokazał jak wygląda reszta tej drogi, bo to co widać to propaganda sukcesu.Przypominam,że jest to droga powiatowa i jeszcze ok 6 km tej drogi czeka na gruntowny remont.Ale znając rozmach lokalnych władz to stanie się to już nie za mojego życia…Wstyd dla powiatu,że chwali się taką inwestycją, która jest wykonana tylko w małej części.Ale cóż, przecież wybory już za rok…Miejmy nadzieję, że ludzie będą pamiętali jak hojnie władze ich obdarowały…

  2. Jaki Starosta takie drogi, czyli do wymiany.

  3. I maja sie naprawdę czym chwalić. Kilkanascie metrów nowej szosy w Dąbrówce. A reszta drogi szkoda gadać

Z kraju

Polityka i społeczeństwo