Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przebudowa skrzyżowania ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Lotniczą. Będa utrudnienia w ruchu

W przyszłym tygodniu rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Lotniczą. Będą spore utrudnienia w ruchu.

W ramach unijnego projektu „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie” w przyszłym tygodniu rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Lotniczą.

Prace rozpoczną się od porządkowania zieleni, co nie będzie wiązało się z dużymi utrudnieniami w ruchu drogowym. W pierwszej połowie tygodnia roboty będą prowadzone w rejonie stacji paliw. Należy się liczyć ze zwężeniem prawego skrajnego pasa ul. Droga Męczenników Majdanka w kierunku centrum. W drugiej połowie tygodnia wykonawca przeniesie się w rejon kościoła. Tu także utrudnienia ograniczą się do zwężenia pasa ruchu w kierunku granic miasta.

Inwestycja zakłada m.in. poszerzenie jezdni ul. Droga Męczenników Majdanku aby na wlotach skrzyżowania wydzielić dwa pasy do jazdy na wprost oraz osobne pasy dla relacji skrętu w lewo (z obu kierunków), poszerzenie wlotu ul. Lotniczej (tego od ul. Pogodnej), aby wydzielić dodatkowy pas do skrętu w lewo w kierunku granic miasta, budowę ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Droga Męczenników Majdanka i przejazdów rowerowych na skrzyżowaniu.

Zadanie realizuje STRABAG Sp. z o.o. Wartość kontraktu to ok 3,6 mln zł. Roboty potrwają do lipca przyszłego roku.

Projekt „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie” przewiduje ponadto:

– Zakup nowoczesnego, ekologicznego taboru do obsługi linii trolejbusowych i autobusowych
– Rozbudowę systemu dynamicznej informacji przystankowej (na drogach objętych projektem)
– Przebudowę i rozbudowę ul. Grygowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Pancerniaków do ul. Mełgiewską
– Budowę brakującego odcinka trakcji trolejbusowej w ul. Mełgiewskiej (od trakcji przy pętli trolejbusowej do skrzyżowania z — ul. Grygowej, a następnie w ul. Grygowej do istniejącej trakcji)
– Przebudowę skrzyżowania ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Grabskiego i ul. Sulisławicką
– Przebudowę ronda Lubelskiego Lipca’80 oraz ul. Fabrycznej wraz z mostem
– Wykonanie buspasów w ciągu ul. Droga Męczenników Majdanka (od ul.Grabskiego do ul. Fabrycznej)

2017-10-05 12:19:38
(fot. ilustr. pixabay.com)

11 komentarzy

  1. Czy ja doczekam w swoim życiu takiej chwili, że będzie można po prostu przejechać z Fabrycznej na Majdanek? Ile jeszcze lat remontów na tym odcinku? Ta droga jest dla mieszkańców i podróżnych czy po to, żeby było co wiecznie remontować?

  2. Napisz do władz miasta żeby już nic więcej nie remontowali. Tylko nie narzekaj później że są dziury i nie da się jeździć…

  3. nie wiem co te dodatkowe pasy coś dadzą, tam nie jest źle. Fabryczna od Gali do Łęczyńskiej to powinien być priorytet dla miasta, nie da się po tym jeździć

  4. A co z wlotem lotniczej od strony pawiej.Nie będzie poszerzony?

  5. Mam nadzieję że nie zmienią organizacji ruchu na skrzyżowaniu z Grabskiego, bo co będziemy oglądać na lublin112? 🙂

Wiadomości z info112