690 680 960

Przebudowa Placu Litewskiego: Widać już fontannę, ciekawe odkrycie przy Hotelu Europa

Prace przy nowej fontannie na Placu Litewskim powoli dobiegają końca. Jednocześnie idą prace przy ciągu Krakowskiego Przedmieścia w sąsiedztwie hotelu Europa. Tam też natrafiono na ciekawe znalezisko.

Powoli kończy się budowa nowej fontanny. Widoczna jest już jej betonowa konstrukcja oraz zainstalowane wodotryski w jej południowej części. Do końca sierpnia z fontanny powinien zniknąć sprzęt budowlany.

Duża część robót przeniosła się wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia. Zgodnie z projektem znajdzie się tu ciąg linearnych fontann zwieńczonych spiralną fontanną umieszczoną na placu, jaki powstanie przed hotelem Europa.

W wykopie niedaleko budynku hotelu Europa dokonano kolejnego ciekawego odkrycia z przeszłości tej części Lublina. Na głębokości około dwóch metrów poniżej obecnego poziomu gruntu odnaleziono resztki drewnianych bali, które niegdyś stanowiły nawierzchnię traktu, jaki tędy prowadził z ówczesnego Lublina na Wieniawę.

Przy budynkach hotelu Europa i zabytkowych pałaców należących do UMCS rozpoczęły się już prace przy budowie ciągów pieszych. Warto zwrócić uwagę ile przestrzeni zyska Plac bez samochodów parkujących wzdłuż dawnej ulicy Plac Litewski. Wkrótce prace obejmą plac im. ojca Mieczysława Krąpca.

2016-08-03 07:28:41
(fot. UM Lublin)

27 komentarzy

  1. buniek jak byś ogladał coś więcej niż tvN to bys może wiedział że nie pis zapewnił prace od świto do zmierzchu 7 dni w tyg tylko to było za czasów PEŁOOO i reszty klanu

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas