Prymusi z naszego regionu wyróżnieni. Każdy z nich otrzymał dyplom od wojewody

Ich średnia ocen to rzadko kiedy schodzi poniżej 5,0, zdobywają liczne nagrody, często są też uzdolnieni w różnych dziedzinach wiedzy. Najlepsi uczniowie z całego województwa spotkali się z wicewojewodą lubelskim.

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim gościli najlepsi uczniowie z całego województwa. Wszystkich łączy to samo: otrzymali promocję z wyróżnieniem uzyskując średnią ocen nie niższą niż 4,75, są najlepszymi uczniami w swojej szkole, wykazują szczególne uzdolnienia w poszczególnych dziedzinach wiedzy oraz otrzymali stypendium Premiera. Wszystkich zaprosił do siebie wojewoda lubelski, który przygotował do nich specjalne dyplomy. W spotkaniu uczestniczyli także laureaci konkursu „Matura na 100 procent” oraz laureaci I miejsca Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2016 w Warszawie.

Słowa uznania dla najlepszych uczniów wygłosił wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. – Życzę wam, aby dzisiejsza uroczystość motywowała was do dalszej pracy, gratuluję wam zdobytych stypendiów, składając jednocześnie wyrazy uznania tym, którzy wspierają was na co dzień w zdobywaniu wiedzy – rodzicom, nauczycielom i wychowawcom. Życzę, byście nigdy nie ustali w zdobywaniu wiedzy, by zawsze była dla was pasjonującą przygodą, interesującym wyzwaniem, przestrzenią realizacji talentów i pasji – tłumaczył wicewojewoda.

W roku 2016 stypendium Premiera uzyskało 237 uczniów z województwa lubelskiego. Stypendyści, którzy przybyli na spotkanie do Wojewody pochodzą z powiatów: janowskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, miasta Lublin, łęczyńskiego, opolskiego, puławskiego, ryckiego i świdnickiego oraz w drugiej części uroczystości z powiatów: bialskiego, miasta Biała Podlaska, biłgorajskiego, chełmskiego, miasta Chełm, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, łukowskiego, parczewskiego, radzyńskiego, tomaszowskiego, włodawskiego, zamojskiego i miasta Zamość.


(fot. UW)
2016-11-30 19:10:44

Zobacz również

7 komentarzy

  1. Niech się szykują do emigracji bo kariery w tym kraju bez własnego biznesu nie zrobią 🙂

  2. Brawo dla młodzieży.

  3. zydki obecnosc obowiazkowa.przekupic najlepszych dac nowe auto bmw za ponad 100tys i beda Wasi.a takiemu rolnikowi jak ja ze srednim nie wystarczylby bilion,mowi wam to cos?powiem jedno-jak ktos jest nieprzekupny to zadna kasa nie pomoze wiec trzeba takiego zgnoic,zrobic z niego pedofila zlodzieja,itd,dajcie mi czlowieka a znajdzie sie paragraf,pamietacie Polacy?

  4. Co za roznica jak nie maja ukladow beda wykonywac jak pare milionow rodakow podrzedna prace na emigracji i slyszec zeby wynosili sie do ojczyzny… Kto niby dzis wierzyw w mit edukacji?

  5. W nagrode slonce wojewodztwa nasz dzielny wojewoda zatrudni ich w urzedzie i wyda po piec setek plus 🙂 na miejscu do spozycia

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu