Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Prowadził plantację konopi, miał ponad kilogram marihuany i grzyby halucynogenne (zdjęcia)

Dęblińscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który prowadził uprawę konopi innych niż włókniste. Co więcej 31-latek posiadał marihuanę, grzybki halucynogenne, 400 tabletek ecstazy i niewielkie ilości amfetaminy. Decyzją sądu mieszkaniec gminy Stężyca najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Policjanci z Dęblina ujawnili nielegalną plantację konopi indyjskich na jednej z posesji na terenie gminy Stężyca w powiecie ryckim. Mundurowi natknęli się na specjalnie przygotowane do uprawy tunele, w których rosło ponad 20 sadzonek konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Sadzonki znajdowały się również w gruncie poza tunelami.

– Kryminalni zabezpieczyli ponad kilogram suszu marihuany, ponad 400 tabletek ecstazy, amfetaminę i grzyby halucynogenne. Do tej sprawy zatrzymali 31-latka, który usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące – informuje aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

31-latek z gminy Stężyca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, między innymi uprawy konopi indyjskich oraz posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznych ilościach. Przyznał się do zarzucanych mu czynów.

– Wczoraj Sąd Rejonowy w Rykach na wniosek Prokuratury i Policji zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – dodaje aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak.

Według przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę środków odurzających znacznej ilości oraz posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

6 komentarzy

 1. Prowadził plantację konopi, miał ponad kilogram marihuany i grzyby halucynogenne, o pogrążył się bardziej niż te małolaty z Zamościa co utłukły kolegę.

 2. Łysiczka lancetowata naturalnie występuje w Polsce, więc o co kaman? Wysyp tych magicznych grzybów już niedługo???

 3. A to narkoman nie pierwszy nie ostatni

 4. Odi Profanum Vulgus

  Tym się zajmuje polska policja – ściganiem nie tego, co jest rzeczywiście szkodliwe, niebezpieczne i ludziom zagraża, ale tego, co jest ideologicznie niezgodne z linią partii i się jej nie podoba.

  Marihuana jest w większości krajów UE jest przynajmniej zdekryminalizowana. A w Polsce nadal w najlepsze trwa produkcja „przestępców”, którzy ośmielili się ją nabyć na własny użytek, chociaż to pod wpływem alkoholu popełnia się tu 80% zabójstw, 75% gwałtów i 70% rozbojów, a budżet państwa traci rocznie przez nadużywanie alkoholu przez obywateli kilkanaście mld złotych.

 5. A Ty wiesz jak można człowiekowi niszczyć życie przez pomówienie,przez to że zajmujecie się tymi cholernymi narkotykami,to milicja i policja i ludzie zwykli wszędzie widzą narkomanów, kogoś może boleć głowa ,to nikt tego nie sprawdzi co człowiekowi dolega,tylko powiedzą narkoman, i tak milicja z ludźmi na wsi będą prześladować człowieka przez wiele lat.Nienawidze was , którzy zajmujecie się narkotykami,bo pracującego człowieka uczciwie ludzie za wygląd przesladuja

 6. PO POSZŁO W PIS DU nigdy politycy nie robią prawa dla obywatela tylko pod siebie DLACZEGO MAJĄ IMUNITETY
  #R

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport