Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

„Prosimy o zgłaszanie się do Sanepidu osób, które mogły mieć jakikolwiek kontakt z Siostrami”

Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w Lublinie zaapelowało za pośrednictwem Internetu do osób, które miały kontakt z siostrami tej wspólnoty, aby zgłaszały się do Sanepidu. Apel ma związek z zakażeniem kilku sióstr koronawirusem.

W Zgromadzeniu Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w Lublinie stwierdzono zakażenie koronawirusem u ośmiu sióstr. Dom zgromadzenia w całości objęty został kwarantanną. Chore siostry przebywają w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie.

– Wszystkie osoby, których kontakt w ostatnim czasie z zarażonymi Siostrami udało się ustalić, zostały już poinformowane i wdrożone zostały wobec nich procedury sanitarne. Sytuację nadzoruje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. Prosimy osoby, które kontaktowały się z Siostrami w ciągu ostatnich 2 tygodni, a o których nie wiemy, o zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – apelują siostry ze zgromadzenia.

Siostry zaznaczają, że będą informowały na bieżąco o sytuacji dotyczącej zakażeń.

– Dziękujemy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie za zaangażowanie i szybkie decyzje, które pozwoliły objąć opieką medyczną Siostry chore, a wszystkie osoby narażone na zakażenie informować, monitorując sytuację i umożliwiając szybkie wykonywanie testów. Modlimy się i bardzo prosimy o modlitwę za nasze chore Siostry oraz wszystkie osoby zarażone i przebywające w kwarantannie – informują siostry.

W związku z sytuacją w zgromadzeniu kwarantanną zostało objętych 20 dzieci z Przedszkola Parafialnego im. bł. Honorata Koźmińskiego w Lublinie, a także ich rodziny. W związku z tym ogniskiem koronawirusa objętych kwarantanną zostało ponad 150 osób.

„Prosimy o zgłaszanie się do Sanepidu osób, które mogły mieć jakikolwiek kontakt z Siostrami”

(fot. lublin112.pl)

19 komentarzy

 1. Na szczęście mam tylko jedną siostrę i od początku koronowirusa nie utrzymuje z kontaktów, mogę spać spokojnie ?
  Wiadomo już kto do zakonu przyniósł zarazem ?

 2. Siostry *** módlcie się

 3. Nieźle żeście nas urzadzily, siostry

 4. zjadły z konsekrowanych rąsi i posiały wolę przenajświętszej maryjki dalej.

 5. Studętkom jezdem i tak se myślem...

  Siostrzyczki chyba nieźle Panu Bogu podpadły skoro zaczyna je wzywać na niebiański dywanik…

 6. Ale pustaki a może to wy zarazę przynieśliście siostrom

 7. Ciekawe czy chociaż ładne te siostry? Z siostrami zakonnymi to nie grzech

 8. Nie tylko siostry

  No ok, ale dlaczego w Sanepidzie nie ma informacji co z księżmi? Ilu ma wynik pozytywny? Ilu z nich prowadziło mszę i/lub miało kontakt z parafianami?

  Przecież siostry te udzielają się w tamtejszej parafii i na 100% miały kontakt. W tym momencie zaczyna robić się mało ciekawie, bo wyjdzie na to, że jeszcze pół Sławinka będzie w kwarantannie!

 9. Wynagrodzicielki?A co to za słowo?

 10. Średniowiecze.