690 680 960

Prognoza pogody na święta. W Lany Poniedziałek nawet 15 stopni, noce nadal zimne

Do kraju stopniowo napływa cieplejsze powietrze z zachodu i południowego-zachodu. W najbliższych dniach termometry wskażą nawet 15 stopni.

Ciepłe powietrze napływające z zachodu i południowego-zachodu Europy sprawi, że w święta zobaczymy na termometrach od 12 do 15 stopni na plusie. Noce nadal będą zimne, lokalnie temperatura spadać będzie do poziomu – 3 °C. W sobotę należy liczyć się z opadami deszczu związanymi z niżem znad Morza Norweskiego.

W piątek na termometrach w regionie ujrzymy od 7 °C w Kraśniku, Włodawie oraz Janowie Lubelskim i Zamościu. Cieplej ma być na krańcach północnych, czyli w rejonie Białej Podlaskiej i Łukowa. Tam termometry wskażą nawet 8 – 9 °C, podobna temperatura będzie w Lublinie. Zachmurzenie na ogół małe, lokalnie umiarkowane. Nie powinno padać.

W Wielką Sobotę w regionie termometry pokażą od 11 °C w Lublinie, Chełmie i Zamościu, do 12 °C w Łukowie i Puławach. Wystąpią słabe i umiarkowane, lokalnie dosyć silne opady deszczu. W krótkim czasie może spaść od 5 do 20 mm deszczu.

W Niedzielę Wielkanocną, w regionie zrobi się ciepło, termometry na Lubelszczyźnie pokażą nawet 9 – 12 °C. Ponadto nie powinno padać. Najchłodniej ma być w rejonie Zamościa, tam na termometrach 9 – 10 °C. Dużo cieplej ma być w Lublinie, Puławach oraz Kraśniku i Białej Podlaskiej w tej części województwa termometry wskażą nawet 11 – 12 °C. Zachmurzenie na ogół duże.

W Lany Poniedziałek, w regionie termometry wskażą nawet 12 – 15 °C. Najchłodniej ma być w północnej części regionu, natomiast dużo cieplej będzie w takich miastach jak Lublin, Zamość, Puławy i Janów Lubelski. Tam termometry wskażą nawet 13 – 15 °C. Słońca raczej nie zabraknie.

2016-03-25 10:08:00
(fot. lublin112.pl, prognoza oprac. przez serwis www.lubelscyfaniburz.pl)

3 komentarze

 1. Borys (oryginał)

  W końcu jakieś dobre wiadomości.

 2. W Poniedziałek WIELKANOCNY!!!!!!!!!!

 3. Cichobiorek cichodajek

  Mnie to sie taka prognoza ze względu na to, że jak będzie cieplej, to dziewczyny i co zgrabniejsze panie będą się pozbywać spodni na rzecz co raz krótszych spódniczek i nie tylko oko będzie można oprzeć o zakrywane zimą ciałka.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin