Prognoza na nadchodzący weekend. W piątek kolejne opady śniegu

Jutro wpływ na pogodę w województwie lubelskim będzie mieć kolejna zatoka niżowa, połączona z frontem atmosferycznym, który będzie się przemieszczał z zachodu na wschód kraju. Region znajdzie w strefie opadów śniegu o natężeniu słabym i lokalnie umiarkowanym.

W piątek w regionie temperatura wyniesie od -4 °C w Lublinie, Kraśniku i Puławach oraz Łukowie i Białej Podlaskiej do -2 °C w Biłgoraju, Zamościu i Chełmie. Ponadto w godzinach przedpołudniowych rozpoczną się opady śniegu o natężeniu słabym do umiarkowanego. Przewidywany jest wzrost pokrywy śnieżnej od 1 do 4 cm. Zwiększy się siła wiatru z kierunku południowo – zachodniego i w porywach może osiągać 40 – 50 km/h. Wskutek opadów białego puchu, może lokalnie nastąpić spadek widoczności do 100 – 200 m. Noc z dalszymi opadami śniegu i temperaturą na poziomie od -6 °C w Zamościu, Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim do -4 °C w Lublinie, Chełmie oraz Łukowie i Białej Podlaskiej.

W sobotę temperatura na poziomie od 0 – 1 °C w Lublinie, Puławach i Białej Podlaskiej do 2 – 3 °C w Zamościu, Biłgoraju oraz w Tomaszowie Lubelskim. W przedostatni dzień tygodnia mogą wystąpić słabe opady śniegu, a lokalnie, w szczególności rano w sobotę prognozowane są opady marznącej mżawki. Dlatego zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach regionu. W nocy z soboty na niedzielę powinny wystąpić kolejne opady marznącego deszczu przy temperaturze powietrza od 0 °C do -1 °C w regionie.

Niedziela zapowiada się ze słabymi, lokalnie umiarkowanymi opadami śniegu, śniegu z deszczem i temperaturą w przedziale od 0 – 1 °C w województwie lubelskim. Noc z niedzieli na poniedziałek, z opadami śniegu, śniegu z deszczem a nawet marznącej mżawki. Temperatura wyniesie od 0 °C we wschodnich powiatach do -2 °C w południowej, południowo – zachodniej części Lubelszczyzny.

2016-01-07 22:36:29
(fot. lublin112.pl, prognoza opracowana przez serwis lubelscyfaniburz.pl)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Melchior Pierdółko - brat Apoloniusza, też Pierdółko, a mąż starej Pierdółki

  Cóż, popada zamarznie to i poślizgamy się – jedni z większą, inni z mniejszą przyjemnością, ale musimy to wziąć na klatę. :))

  • Ministernawychodźtwie

   Już niektórzy się poślizgali, w korkach w mieście postali na dachach także wylądowali – cud malina dać niektórym samochód i przy lekkim śniegu zawiną się na słupie, latarni czy wylądują w rowie bądź na dachu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku