Próbowali przemycić przez granicę podróbki

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściach granicznych w Zosinie i Dorohusku udaremnili kilka prób przemytu podrabianych zegarków, torebek i kosmetyków. Oprócz tego natrafili na etykiety do środków ochrony roślin, prawdopodobnie przeznaczone do oznaczenie nimi produktów podrabianych.

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej w bagażu ukraińskiego kierowcy autokaru natrafili na trzy zegarki z bezprawnie użytymi znakami światowych firm. Mężczyzna przekraczając granicę w Zosinie zgłosił przy odprawie celnej, że przewozi jedynie wyroby akcyzowe w ilości zgodnej z obowiązującymi normami. Twierdził, że znalezione przez funkcjonariuszy zegarki nie są jego własnością, a otrzymał je od kolegi z firmy, celem dostarczenia do Warszawy. Tam miał się ktoś zgłosić po towar.

W związku z podjętą próbą przemytu na poczet grożącej ob. Ukrainy kary grzywny funkcjonariusze zajęli 500 złotych.

 

20180419 zegarki

 

Kilka dni później na tym samym przejściu funkcjonariusze KAS zarekwirowali „markowe” torebki. Aż 28 sztuk ukryła w bagażu podręcznym 21-letnia Polka. Gdyby torebki pochodziły od światowych producentów ich łączna wartość przekroczyłaby 160 tys. złotych. Te z bagażu podróżnej kosztowały w sumie ok. 1,2 tys. złotych.

Kobieta wyjaśniła, że kupiła je w jednej z ukraińskich galerii jako prezenty dla bliskich. 21-latka zasłaniała się nieznajomością przepisów. Jak twierdziła: „nie była świadoma, że są to produkty oznaczone znakami towarowymi prawnie chronionymi”.

Na przejściu granicznym w Dorohusku obywatel Niemiec wpadł z przemytem kilkudziesięciu sztuk kosmetyków i akcesoriów kosmetycznych. W kabinie osobowego volkswagena znaleźli m.in. tusze, cienie do powiek, róże do policzków, rozświetlacze, pomadki i błyszczyki, kredki do brwi, kremy, perfumy i wody toaletowe, a także pędzle kosmetyczne, gąbki do fluidu i inne. Kosmetyki – wbrew temu co sugerują nazwy – również nie są markowe, a ich jakość jest mocno wątpliwa.

 

20180419 kosmetyki1

20180419 kosmetyki2

 

Mężczyzna próbował wwieźć nielegalny towar do Polski. Twierdził, że produkty miały być prezentami dla rodziny i znajomych. Funkcjonariusze wszczęli przeciwko mężczyźnie sprawę karną skarbową, zabezpieczając na poczet kary grzywny 400 złotych.

Również w Dorohusku, na próbie przemytu, wpadła obywatelka Ukrainy, która przewoziła ze sobą 200 etykiet z instrukcjami stosowania różnych środków ochrony roślin. Podróżująca pojazdem obywatelka Ukrainy twierdziła, że etykiety są materiałami reklamowymi, a ona przewoziła je przez pomyłkę, bo zapomniała wyjąć z samochodu.

Przeciwko kobiecie wszczęta została sprawa karna skarbowa. Na poczet kary funkcjonariusze zabezpieczyli 200 złotych.

 

20180419 etykiety

 

2018-04-20 07:20:08
(fot. KAS)

Zobacz również

4 komentarze

 1. No Brawo Wy !
  tylko te sumy 200-500 pln to jakiś śmiech na sali jest, chyba wam conajmniej ze dwa zera zaginęły w tej akcji…

 2. A to pech . A w Wólce Kosowskiej pewnie czekają na dostawę .

 3. idzcie na odbudowane targowisko przy ul.Ruskiej tam dopiero podróbki !!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.66%
  • GBP 4.9793zł -0.89%
  • EUR 4.4779zł -0.14%
  • CHF 4.1364zł -0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach