Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Próbowali przemycić przez granicę farmaceutyki

Kilkaset sztuk farmaceutyków znaleźli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejść granicznych w Terespolu i Hrebennego. Były to m.in. opioidowe leki przeciwbólowe.

Rewizja osobowego renaulta na przejściu granicznym w Hrebennem zakończyła się ujawnieniem sporej ilości medykamentów. W znajdującym się w pojeździe bagażu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli 145 sztuk opioidowego leku przeciwbólowego. Kierowca pojazdu nie przyznał się do próby przemytu i nie złożył wyjaśnień. Na jego majątku funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet grożącej kary środki pieniężne w kwocie tysiąca złotych.

Z kolei w Oddziale Celnym Drogowym w Terespolu, w bagażu przekraczającej przejście graniczne Białorusinki, funkcjonariusze ujawnili 120 ampułek leku stosowanego w ortopedii. Używa się go w leczeniu stanów zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów, a także w złamaniach i osteoporozie. Kobieta wyjaśniła, że leki wiezie córce do Krakowa.

Funkcjonariusze zajęli ujawnione leki, a przeciwko podróżnym wszczęli postępowania karne skarbowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami leki można przewozić przez granicę tylko na własne potrzeby lecznicze – i to nie więcej niż pięć najmniejszych opakowań.

(Źródło: KAS)

Autor: redakcja

Jeden komentarz

  1. wisielski był lepszy jemu się udało xD

Dodaj komentarz