Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Próbował ukraść seata. Był w takim stanie, że nie udało mu się odjechać

Opolscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który próbował ukraść seata z jednej z posesji w gminie Karczmiska. Mężczyzna był w takim stanie, że nie udało mu się odjechać pojazdem.

W nocy z czwartku na piątek policjanci z Opola Lubelskiego otrzymali zgłoszenie o próbie kradzieży pojazdu osobowego, z jednej z posesji w gminie Karczmiska.

Na miejscu mundurowi zastali 41-letniego agresywnego mężczyznę, który był nietrzeźwy. Jak się okazało, zaparkowany na posesji, otwarty seat z kluczykami w środku, stał dla mężczyzny łakomym kąskiem. 41-latek odpalił auto i próbował odjechać. Niestety stan w jakim się znajdował kierujący, nie pozwolił mu daleko się przemieścić. Najpierw mężczyzna uderzył w zaparkowane auto, a następnie najechał na leżącą na podwórku paletę.

Właściciel pojazdu obudzony hałasem wybiegł z domu i zatrzymał złodzieja, a następnie powiadomił policję. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 41-latka ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna był w przeszłości karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Mieszkaniec gminy Karczmiska na dalsze czynności oczekuje w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut usiłowania kradzieży samochodu. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

2 komentarze

  1. te całe Opole lubelskie to jakieś dziwne codziennie coś tam się dzieje

  2. Ręce konserwowane

    Kto zostawia kluczyki w stacyjce to prosi złodzieja o przysługę.