Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Proboszcz podlubelskiej parafii ofiarą oszustwa. Duchowny stracił 58 tys. złotych

Proboszcz jednej z podlubelskich miejscowości padł ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. Kapłan przekazał telefonicznemu rozmówcy dane do logowania na konto bankowe. Niebawem okazało się, że stracił 58 tys. złotych.

W czwartek do policjantów z Lublina zgłosił się 60-letni proboszcz jednej z podlubelskich parafii. Mężczyzna oświadczył, że padł ofiarą oszustwa.

Ze zgłoszenia wynikało, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za policjanta. Oszust oświadczył, że pieniądze na rachunku parafii są zagrożone i może dojść do kradzieży środków przez pracownika banku. Dlatego by uniknąć utraty pieniędzy, polecił mu przelanie oszczędności na prywatny rachunek. Jednocześnie fałszywy policjant poprosił o podanie danych do logowania na konto, aby służby mogły nadzorować całą operację. Niestety duchowny uwierzył oszustowi i wykonał wszystkie jego polecenia. Niebawem okazało się, że z konta parafii zniknęło 58 tysięcy złotych.

Policjanci poszukują sprawców. Jednocześnie apelują o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze. W ostatnim czasie duchowni coraz częściej stają się celem przestępców.

(fot. pixabay.com)

54 komentarze

  1. Naiwność do n potęgi. Aż trudno uwierzyć

  2. i co pokropek uczyni ?? ściągnie z wiernych 😛

  3. A może w karty przepuścił lub inne cele a teraz trzeba jakoś dziurę załatać wiec wierni zaplaca

  4. A może to ściema. Ksiądz z biskupem nie chce się podzielić. A wierni znowu się zrzuca i będzie podwójny zarobek

  5. Łatwo przyszło łatwo poszło. To i tak nie jego kasa.

  6. Przyrzekali ubóstwo. Na tym tylko stracili parafianie.

  7. Czekajcie …czekajcie może nie jest do końca aż tag glupi? ale niech to organa ścigania wyjaśnia dlaczego z parafialnego konta wyplyneło 60tyś?

  8. Niech zgadnę, ksiądz został sterroryzowany metodą na „rozbuchanego seksualnie wnuczka” i uległ???

  9. Przeleję mu 100 tyś bo mnie stać.

Z kraju