Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Proboszcz na kwarantannie, wójt gminy Hanna apeluje do mieszkańców

Grażyna Kowalik wójt gminy Hanna na Facebooku zaapelowała do mieszkańców gminy, aby poddali się samoobserwacji w związku z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem. Ma to związek z informacją o przebywaniu na kwarantannie proboszcza parafii w Hannie.

W poniedziałek rano na facebookowym profilu Grażyna Kowalik wójt gminy Hanna zwróciła się z apelem do mieszkańców gminy. Ma on związek z sytuacją wywołaną w regionie przez koronawirusa i przebywaniem na kwarantannie proboszcza parafii w Hannie.

– W związku z informacją, iż proboszcz parafii w Hannie ks. Marek Uzdowski, który w dobrym samopoczuciu obecnie przebywa na kwarantannie, miał kontakt z przypadkiem potwierdzonym zarażeniem koronawirusem Sars-CoV-2 zaleca się osobom, które od wtorku 30 czerwca do piątku 3 lipca miały styczność z ks. Proboszczem prewencyjnie poddać się samoobserwacji. Dopiero pozytywny wynik testu u ks. Proboszcza powinien wymusić podjęcie kolejnych kroków – napisała wójt.

Obecnie na terenie gminy Hanna nie stwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem. Nie ma ich również w całym powiecie włodawskim.

– Wierzę, że w tym przypadku wynik również okaże się negatywny. Jednocześnie przypominam, że niezależnie od tego cały czas ciąży na nas obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, systematyczna dezynfekcja rąk oraz dystansowanie społeczne. Ks. Proboszczowi oraz wszystkim mieszkańcom życzę zdrowia – czytamy w komunikacie Grażyny Kowalik.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

7 komentarzy

  1. Grażyna Pani sieje panikę . Premier mówił że wirus jest w odwrocie

  2. To było do przewidzenia że zachorowania zaczną się w kościołach Księżule dają opłatki tymi łapskami a naród idzie jakby nie można było w domu posiedzieć

  3. Księża uważają że oni nie zagrażają i oni mogą bez miseczek chodzić po kościele a sami do ludzi mają pretensje że nie noszą miseczek. Bierzmowanie na jednej mszy dzieci z 4 parafii na raz

  4. jak była kwarantanna w biedronce na terenie Włodawy to nikt się nie zająkną, ale Msze św. przeszkadzają ;/

  5. Nikomu nie przeszkadzaja,najpierw na mszę,a potem do urn.

Z kraju