Próbna ewakuacja przedszkola w Lublinie. To była dla dzieci frajda i nauka

W środę rano strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 z Lublina przeprowadzili próbną ewakuację przedszkola przy ul. Samsonowicza. Przy okazji dzieci poznały tajniki pracy strażaków.

W środę rano przed Przedszkole nr 78 w Lublinie przy ul. Samsonowicza podjechał pojazd straży pożarnej. Rozpoczęła się próbna ewakuacja pracowników placówki oraz dzieci. Wspólne ćwiczenia strażaków z przedszkolakami i personelem trwały kilkadziesiąt minut.

W trakcie wizyty strażaków dzieci miały okazję do zapoznania się ze sprzętem strażackim znajdującym się w pojeździe gaśniczym. Strażacy opowiadali o tym, do czego służą konkretne narzędzia, a także przeprowadzili ich prezentację.

Przeprowadzania próbnej ewakuacji służy przede wszystkim sprawdzeniu procedur i systemów w obiektach. Dzięki takim działaniom wyrabia się w pracownikach nawyki zachowania w czasie pożaru. Jak pokazują badania, niestety duża część osób nie wie jak zachować się, gdy pojawi się ogień.

Zgodnie z §17 Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109 z 2010 r., poz. 719) właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami, niezakwalifikowanego do kategorii zagrożenia ludzi ZL IV, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu.

W przypadku obiektów, w których cyklicznie zmienia się jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników, w szczególności: szkół, przedszkoli, internatów, domów studenckich, praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji należy dokonać – co najmniej raz na rok, jednak w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące od dnia rozpoczęcia korzystania z obiektu przez nowych użytkowników.

(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja