Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Problem strażaków z Lubartowa. Nikt im nie chce wybudować nowej siedziby

W tym roku miały ruszyć prace budowlane nowej siedziby dla lubartowskich strażaków. Okazuje się, że inwestycja może znacznie opóźnić się w czasie.

Unieważniony został przetarg, w którym poszukiwano firmy mającej wybudować nową siedzibę dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Działania związane z tą inwestycją prowadzone są już wiele lat. W 2013 roku rozpoczęły się czynności zmierzające do zakupu niezbędnego terenu. Rok później działka została zakupiona i przekazana na rzecz skarbu państwa. W 2016 roku przekazano ją w użytkowanie strażakom.

Chodzi o teren w Wincentowie, dzięki czemu lubartowska straż miała się wyprowadzić z centrum miasta, na jego obrzeża. W ubiegłym roku opracowano dokumentację projektową, wydano decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i uzyskano pozwolenie na budowę. W ramach inwestycji zaplanowano powstanie budynku Komendy Powiatowej PSP z Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą, bazy wymiennych kontenerów ratowniczo – gaśniczych, wspinalni strażackiej a także wielofunkcyjnego boiska sportowego.

Ogłoszony przetarg zakończył się jednak fiaskiem. Dobra koniunktura w branży budowlanej, jak też brak rąk do pracy dały się we znaki także strażakom. Okazało się bowiem, że żadna firma nie była zainteresowana realizacją inwestycji. W wyniku tego Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie mł. bryg. Tomasz Podkański zmuszony był unieważnić postępowanie.

(fot. PSP Lubartów)
2018-07-17 23:27:28

11 komentarzy

 1. tylko w Toruniu idą inwestycje za miliony

 2. co to za bzdury?! przeciez przy kazdych wyborach słyszę ile to kandydaci wybudują i zrobią. Gdzie sie pochowali? rączek sie brudzic nie chce? aaa…no tak. Zrobią. Cudzymi rękami za pieniadze podatnika.

 3. Cieee, choroba !

  A może mało kasy oferuje się budowlańcom za realizacje zamiarów i tu jest pies pogrzebany.
  Takich inwestycji nie robi się w czynie społecznym, solidna kasiorka na stół i chętny się znajdzie.

 4. Przez wiele lat wszelkie roboty budowlane , drogowe czy też tego typu jak w artykule robiło się po kosztach bo była spora konkurencja .Kto najbardziej cierpiał ? Oczywiście pracownicy otrzymujący głodowe pensje. Skończyło się , jesteśmy tacy „europejscy ” to płaćmy jak w Europie a nie jak na Ukrainie ….

 5. sami strażacy budować nie mogą?

 6. Niech teren oddadzą sutannowcom, wykonawca się znajdzie, a kościół powstanie w kilka miesięcy.

 7. kończą budować oczyszczalnie więc może wystarczy ekipe przerzucić. ale poczekajmy do zimy zainteresowanie będzie jak nie bedzie roboty i z grzanego betonu wybudują

 8. pewnie jakieś kolesiostwo ma chrapkę na tą działeczkę i pewnie poleci na sprzedaż po kosztach bo przetargi unieważnione (oczywiście ceny max w przetargach zaniżone że cała budowlanka się śmieje)

 9. Czyli co każda inwestycja do której przykłada łapę starosta idzie w piz…. Tak było PMDK i tak samo będzie z komenda straży pożarnej. Może panie P. trzeba już się wycować a nie pogrążać się dalej

 10. coś kolwiek wiedzący

  Z tego co wiem lada chwila albo już przetarg został ogłoszony na nowo więc proszę się zapoznać z warunkami i nie perniczyć głupot , że mało kasy

Wiadomości z info112