690 680 960

Prezydent Lublina zaprasza do włączenia się w prace sztabu pomocowego

– Wszystkich, którzy chcą pomóc obywatelom Ukrainy szukających schronienia w Polsce zachęcam do włączenia się w prace sztabu pomocowego działającego w naszym Centrum Kultury – poinformował w piątek rano Krzysztof Żuk.

W piątek rano prezydent Lublina poinformował, że na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego z udziałem ministra Pawła Szefernakera, wojewodów i prezydentów miast zostały uzgodnione działania na rzecz osób uciekających z Ukrainy przed wojną realizowane przez samorządy we współpracy z rządem.

– Omówiliśmy kwestię pakietów pomocowych dla miast ukraińskich, wskazywałem także na potrzebę ścisłej współpracy z organizacjami pozarządowymi, które pomagają uchodźcom na terenie Polski i Ukrainy. Już dziś dziękuję wszystkim osobom i organizacjom, które w Lublinie włączyły się w pomoc w ramach Lubelskiego Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie, a w szczególności Stowarzyszeniu Homo Faber i Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza oraz każdemu, kto włączył się w działania sztabu pomocowego w Centrum Kultury w Lublinie – przekazał prezydent Lublina.

W budynku Centrum Kultury w Lublinie powstał sztab pomocowy w związku z wojną w Ukrainie. Swoją wiedzę i wsparcie zaoferowali pracownicy lubelskich NGO, Miasta Lublin i wiele niezrzeszonych osób, które pragną pomóc w każdy możliwy sposób, m.in. w zbieraniu i przekazywaniu aktualnych i sprawdzonych informacji.

(fot. zwiedzajlubelskie.pl\pixabay.com)

28 komentarzy

 1. Cieee chorobaaaa !!!

  Mogę i z całą pewnością będę walczył o Polskę, ale uważam, że o Ukrainę walczyć powinni sami Ukraińcy, którzy dekują się do Polski, a nie starcy tak jak np. ja (73 wiosny).

  • Jaki stary, taki głupi!

   • Skądś to znam. Nie będziemy umierać za Gdańsk. Francja 1939 rok, a 1940 już byli pod okupacją niemiecką

  • Cieee chorobaaaa !!!

   bronek – byłby to dla ciebie zbyt duży zaszczyt, jakbym ci opisał osobiste powody dla, których nie będę pomagał tym „turystom”.
   Za głupi jesteś, nie zrozumiałbyś.

 2. Zanim zbiorą ten sztab to Putin będzie pod krakowska bramą – niech dalej podświetlają budynki w geście solidarności.

 3. Plandemia znikła.

 4. widziałem ptaka cień

  lepiej niech sprawdzają legende o potencjalnym wolontariuszu, bo już teraz w mediach wygląda to słabo, a dywersantami mogą być niestety obywatele polscy.

 5. Po to podświetlone żeby łatwiej było trafić rakietą.

 6. widziałem ptaka cień

  uraińcy, ewakujący sie w kierunku południowym, mukaczewo, użhorod, rachów, powinni wziąć pod uwagę dziwne stanowisko węgier. najpierw, po objęciu władzy przez orbana, masowo wydawali węgierskie paszporty mieszkańcom ukraińskiego zakarpacia i ich bliskim z wewnetrznej ukrainy. dzisiaj orban zachowuje się neutralnie wobec putina, a wszyscy pamiętają jego słowa „o wieloletniej współpracy” z moskwą. bierzcie pod uwagę kwestie roszczeniowe do zakarpacia.

 7. A kiedy Pan Prezydent zacznie pomagać i prosić o pomoc dla rdzennych mieszkańców naszego miasta …

  • Jak Ukraina padnie tak i na Polskę her pjutin zwroci swe oczy.

   • No ale jesteśmy w NATO i włos nam z głowy nie spadnie, opcjonalnie całą głową bo wtedy wojna przeniesie się do Polski a NATO będzie nas wspierało tak jak my Ukrainie teraz – embarga i podświetlanie budynków w geście solidarności.

   • Gdy her Putin wkroczy do Polski p. Prezydent ze swoją świtą będzie zapewne daleko stąd

    • Może i będzie ale ja zostanę, moi sąsiedzi też. Nie martw trolu, ty też możesz spie*rzyć stąd.

  • @Sylwester jeśli potrzebujesz pomocy, napisz. Nie masz co jeść? Masz chorobę w rodzinie? napisz pomożemy.

   • Koguciku, jeżeli masz problemy ze zrozumieniem, przeczytaj dwa razy lub do skutku. Bardzo dziękuję za chęć okazania pomocy, skoro jesteś tak hojny możesz wesprzeć Hospicjum Małego Księcia. Szanowny Koguciku pamiętaj aby najpierw sprzątnąć swoje podwórko (ja nie potrzebuję pseudonimów)

    • Sylwku mój malutki przeczytałem trzy razy. Moje podwórko jest posprzątane. Odpowiedziałem na Twoje słowa cytuję „A kiedy Pan Prezydent zacznie pomagać i prosić o pomoc dla rdzennych mieszkańców naszego miasta …” Czego tu nie zrozumiałem? Sylwuniu kochany. Masz problem napisz, pewnie pomożemy. Sylweczku nie martw się pomożemy.

  • Sylwku po tych paru dniach wojny. Powtórzysz swój apel?

 8. Koguciku to tak jak już ci pisałem, zacznij pomagać bo jest komu. Możesz przekazać 1 procent z twojego podatku zakładając że pracujesz, chyba że żyjesz z 500+

  • Sylweczku misiu, o mnie się nie martw. PIT już rozliczyłem i swój 1% oddałem. Pomagam, nawet więcej niż mogę czasami. A dziecko mam. Ty nie masz?

 9. Mam Kogutku, odchowane i wychowane bez 500+. Jestem z tej grupy społecznej, której nie przysługiwało rodzinę. Podejrzewam że jesteś w wieku mojch dzieci. Chwała ci za pomoc bliźniemu lecz musisz się jeszcze nauczyć zanim wydasz jakąś ocenę co do jej trafności. A co do twoich komentarzy, wczytaj się dobrze w tekst i wtedy wydawaj opinie.

  • Czyli jesteś blisko bycia dziadkiem. Powiedz swoim dzieciom żeby nie brały 500+. Jeśli Twoje dzieci mają 40 + to tak jestem w wieku Twoich dzieci.

  • Czyli jesteś blisko bycia dziadkiem. Powiedz swoim dzieciom żeby nie brały 500+. Jeśli Twoje dzieci mają 40 + to tak jestem w wieku Twoich dzieci.

  • Przepraszam Sylwku za podwójny wpis, ale coś mi przywiesiło.

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas