690 680 960

Prezes PiS odwiedził Zamość i Kraśnik. „Koalicja Obywatelska to w istocie formacja niemiecka”. Protestujący: „Kaczyński. Tragedia Polski” (wideo, zdjęcia)

W miniony weekend region odwiedził prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który gościł w Zamościu oraz Kraśniku. W miejscu spotkań z sympatykami nie zabrakło również przeciwników obecnej władzy, jak i samego szefa PiS.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kontynuuje swój objazd po kraju. W miniony weekend odwiedził dwa województwa – podkarpackie oraz lubelskie. W woj. lubelskim szef PiS spotkał się z mieszkańcami w Zamościu i Kraśniku. Oprócz zwolenników PiS prezesa Kaczyńskiego „powitali” również jego przeciwnicy.

– Koalicja Obywatelska to w istocie formacja niemiecka. W związku z tym, jeśli w najczarniejszym scenariuszu oni wygrają wybory, nie może być mowy o suwerenności Polski – mówił w trakcie spotkania z mieszkańcami Zamościa prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Dodał również, że Polska jest wspólnotą i Polacy jako naród są wspólnotą.

– To nie jest coś, co przypomina się w momentach uroczystych, to musi być coś realnego. To oznacza, że budujemy kraj, w którym szanse ludzi z różnych grup społecznych są równe. To jest fundament naszej polityki – mówił w Zamościu Kaczyński.

– Ważne są kwestie bezpieczeństwa, bo za naszą wschodnią granicą jest wojna. Musimy mieć nowoczesny sprzęt, by odstraszyć przeciwnika. My chcemy pokoju. Polska musi być bardzo silna militarnie, bo wtedy będzie bezpieczna i polskich miastach nie spotka straszliwy los Buczy. Ważny jest również nasz rozwój gospodarczy i idziemy w dobrym kierunku – powiedział Jarosław Kaczyński w Zamościu.

Zaznaczył również, że PiS prowadzi twardą politykę historyczną.

– Uważamy, że warto być Polakiem – to jest nasze hasło, które głosimy od wielu lat, od początku istnienia naszej partii – dodał Kaczyński.

W Zamościu pojawili się również przeciwnicy PiS z różnymi napisami na banerach, m.in. mieszkańcy powiatów krasnostawskiego oraz zamojskiego, którzy sprzeciwiają się budowie Kolei Dużych Prędkości w ramach inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego. Miejsce spotkania prezesa PiS z mieszkańcami zabezpieczali policjanci, którzy dbali o to, aby manifestujący zbyt blisko nie zbliżyli się do samego prezesa jak i miejsca gdzie przemawiał. Protestujący trzymali banery m.in. z napisami: „Kaczyński. Tragedia Polski”, „Polexit. Sowietyzacja”, „PiS=Obywatele w ruinie”, „Jarek, pal gumę” czy „Będziesz siedział”. Nie obyło się bez skandowania słów: „J***ć PiS”.

Po spotkaniu w Zamościu Jarosław Kaczyński udał się do Kraśnika.

– Koalicja PO-PSL miała poddańczy stosunek wobec Rosji. Działo się wiele niesłychanych rzeczy, jak ataki na dziennikarzy. To był stan zagrożenia dla demokracji, ale ona trwała. Dziś PO zapowiada likwidację demokracji – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Kraśniku.

– Chodzi o nasze 4 zwycięstwo oraz o późniejsze, bo tylko długotrwałe sprawowanie władzy pozwoli na zrobienie wiele dobrego. Zwyciężymy, bo warto być Polakiem, a Polska niech trwa przez pokolenia – podkreślił.

Zapis wideo spotkania, które odbyło się w Kraśniku.

(fot. wideo PiS)

59 komentarzy

 1. Prezes ma rację i mówi co myśli a że nie wszystkim to się podoba to już ich problem. Obecnie nie ma wyboru na kogo głosować bo jak nie PIS to kogo mamy wybierać koperciarzy z reklamówkarzami, dawnych ubolków czy takich co nie wiedzą czy są mężczyzną czy kobietą lub płaczą jak ich żona bije. Do kiedy łopozycja będzie taka jak obecnie to PIS może być spokojny i żadne blokady naszych funduszy tego nie zmienią a tylko ucieszą tych co działają w myśl reguły że gdzie dwóch się kłóci to trzeci korzysta.

  • chyba przegapiłeś godzinę brania leków…

  • Dużo płacą za trolowanie

  • I tu jest problem z „myśli”. Ten człowiek żyje w innym, urojonym świecie. On jest tak kochany przez Polaków i chodzi w obstawie stada goryli, a znienawidzony Tusk bez ochrony 😉
   Jego polityka pcha nas w potworne zadłużenie. Przez głupotę tracimy miliony. Ludzie włączcie myślenie zanim będzie za późno!!

  • Oczywiście, że ma rację. Ma info z pierwszej ręki, zapomniał jedynie dodać czyją formacją jest PiS, bo zwija kraj w ekspresowym tempie . Nie to, ze PO czy inni z wiejskiej by tego nie robili… Szalom Jarek.

 2. To w Kraśniku jest już Internet? 🙂

 3. Pan Jarosław bardzo mądry i prawicowy gość.

 4. Chyba już demencja dopadła bliźniaka, bo bredzi takie duby smalone, że niezbyt inteligentnym trudno uwierzyć.

 5. sama młodzież na sali…

 6. Zgromadzeni są zadowoleni bo wszyscy klaszczą.

 7. Sondaże partyjne najlepiej pokazują co ludzie o tym myślą. Niech go dalej wożą po Polsce to się PiS sam pogrąży.
  Wpuścili mieszkańców czy przywieźli swoich ?

  • PiS ma poparcie coraz większe Popaprańcom słupki lecą w dół co miesiąc.

   • 31%- KO, 28%- PiS, to komu lecą te słupki? Szkoda, że nie można dołączyc fotek, bo byś zobaczył, jak zwozili pisiory „Krasniczan” autobusami z rejestracjami LOP, LUB, LJA, a przypominam Kraśnik i powiat to LKR.

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas