Prezentacja nowego szlaku turystycznego w Kazimierzu Dolnym

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza w piątek 10 listopada o godz. 12:00 do Oddziału Dom Kuncewiczów na prezentację nowego szlaku turystycznego. Będzie on prowadził po ciekawych, czasami mało znanych miejscach, które związane były bezpośrednio z Marią i Jerzym Kuncewiczami.

Literacki szlak turystyczny pn. „Kazimierz dwóch księżyców” to zupełna nowość na mapie turystycznej Kazimierza Dolnego. Tematyczny szlak obejmuje miejsca i budynki, w których bywali słynna pisarka i uznany prawnik oraz osoby z nimi zaprzyjaźnione. Najważniejszym miejscem na szlaku będzie oczywiście Dom Kuncewiczów (willa „Pod wiewiórką”), zbudowany przez Karola Sicińskiego w 1936 r. Dziś pełni on funkcję literackiego oddziału Muzeum Nadwiślańskiego, zachwycając turystów twórczą atmosferą klimatycznych wnętrz.

W trakcie spotkania posłuchamy Stanisława Turskiego, autora wydawnictwa opisującego szlak turystyczny, który przybliży uczestnikom najciekawsze miejsca i mało znane anegdoty dotyczące życia i twórczości państwa Kuncewiczów. Turski zaprezentuje także budynki, które dziś już nie istnieją, a niegdyś związane były z Kuncewiczami, m.in. ich pierwszy kazimierski dom. Wszyscy chętni będą mogli również wziąć udział w krótkim spacerze po wybranych miejscach na literackim szlaku.

Opracowanie szlaku i publikacja przewodnika w formie wydawnictwa możliwa była dzięki grantowi, jakie Muzeum Nadwiślańskie uzyskało w ramach konkursu „Adamed dla Seniora”. Podczas spotkania odbędzie się także uroczyste wręczenie przez przedstawicieli firmy farmaceutycznej nagrody pieniężnej dla Muzeum.

Beneficjentami projektu są seniorzy, a w ramach projektu przewidujemy spacery po Kazimierzu Dolnym, organizowane bezpłatnie dla grup seniorów z całej Polski. Szczególne zaproszenie kierujemy już dziś do słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku, członków klubów czytelniczych oraz kuracjuszy wypoczywających w Nałęczowie.

Wstęp wolny.

MNKD_nowyszlakturystyczny

2017-11-09 10:03:19
(fot. MNKD)

Jeden komentarz

  1. Towarzysz Moherowy Beret

    Moja dziewczyno czy reflektowała byś ze mną pójść na randkę do tegoż muzeum.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)