Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pracownicy Urzędu Gminy w Fajsławicach byli pijani. Policja wszczęła dochodzenie

Kolejne w ostatnim czasie kłopoty związane z Urzędem Gminy w Fajsławicach. Najpierw zatrzymano kierowcę, który woził dzieci bez uprawnień, teraz wpadło dwóch pijanych pracowników gminy.

Po opublikowanym w ubiegłym tygodniu materiale, w którym informowaliśmy o zatrzymaniu kierowcy, który miał wozić dzieci autobusem z Fajsławic do Krasnegostawu nie posiadając do tego uprawnień w postaci prawa jazdy, wiele osób postanowiło przerwać zmowę milczenia w tej sprawie. Mieszkańcy Fajsławic zaczęli zgłaszać się do nas z kolejnymi informacjami dotyczącymi tego, co się dzieje w gminie.

Sekretarz Urzędu gminy wyjaśniał wtedy, że ich kierowca zdał egzamin na prawo jazdy, tylko nie odebrał samego dokumentu. Zapewniał również, że mężczyzna posiada wszystkie wymagane prawem uprawnienia do wykonywania tej pracy. Kierowca miał posiadać również świadectwo kwalifikacji uprawniające do prowadzenia autobusów. Dlatego też, według przedstawiciela Urzędu Gminy, mógł on legalnie wykonywać swoją pracę.

Kategorycznie nie zgadzają się z tym Inspektorzy Transportu Drogowego, którzy dokonywali kontroli zatrudnionego w Urzędzie Gminy mężczyzny. Nie miał on prawa wykonywać transportu osób, dlatego też został ukarany mandatem karnym, jak też zakazano mu dalszej jazdy. Tymczasem jak udało nam się ustalić, zapewnienia płynące ze strony urzędników nie są do końca prawidłowe. Kierowca miał zdać egzamin dopiero na początku listopada, zaś swoją pracę rozpoczął od pierwszych dni września.

-Wiele osób wiedziało, jak jest, jednak każdy bał się głośno odezwać. G. woził dzieci i we wrześniu, gdy jeszcze nie miał prawa jazdy. Co więcej, przeprowadzona kontrola niewiele zmieniła, gdyż kilka dni po niej znowu wsiadł za kierownicę i pojechał z dziećmi na wycieczkę – wyjaśniała nam jedna z mieszkanek miejscowości.

Jakby tego było mało, na początku tego tygodnia Fajsławice obiegła informacja o zatrzymaniu kolejnego kierowcy, który tym razem miał być pijany. Ponieważ z wójtem nie było możliwości się skontaktowania, szczegóły interwencji wyjaśniał nam podkom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

– Jeden z pracowników Urzędu Gminy poprosił o sprawdzenie trzeźwości trzech mężczyzn, którzy jak się okazało, byli zatrudnieni przez gminę. Podejrzenia co do ich stanu częściowo się potwierdziły, gdyż u dwóch z nich alkomat wykazał wynik pozytywny. Trzeci z mężczyzn był trzeźwy – tłumaczył nam podkom. Piotr Wasilewski.

Policjanci wszczęli postępowanie w tej sprawie, mające na celu ustalenie, czy pijani pracownicy wykonywali w takim stanie swoje obowiązki. Na obecnym etapie, funkcjonariusze nie chcą zdradzać, na jakich stanowiskach mężczyźni byli zatrudnieni.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-11-18 19:24:14

44 komentarze

 1. jak z PISu to pozamiatane cisza i spokój jak za PO , dobre zmiany , zero kolesiostwa ha ha

 2. Najlepiej sprawdzac w poniedzialki Bo na wioskach lubia pic w niedziele po kosciele Lawki pelne ale sklepowe

 3. Wójta cały czas nie ma hmm… Ciekawe czemu 🙂 może tez badanie alkomatem by się czasem przydało i wszystko było by jasne …

 4. a jak Jest w Garbowie dlaczego co nie którzy pracownicy wracają piesz z urzędu i to grubo po pracy

  Zapraszamy na kontrolę do Garbowa do Urzędu po 15:30 zostaje grupka i zapewne daje w palnik. Drzwi zamykają od środka i ustawiają przetargi przy wódce i knują.

 5. „Pijany” to od jakiego stężenia alkoholu we krwi? Stan pod wpływem, dzielony na: po spożyciu i stan nietrzeźwości to wiem, ale pijany…

 6. Nic nie rozumiecie, pracownicy urzędu opijali nowy fotoradar w Fajsławicach!!!!

 7. no jak bym był ojcem któregoś z wożonych dzieci to wójt tej gminy i ten kierowca dostali by po ryju.

 8. Gdzie była ta pani, która widziała jak dzieci wsiadają do autobusu, którego kierowca jest „wątpliwej reputacji”. Wystarczyło zadzwonić na policję i zgłosić problem. Nie tylko kierowcę by prześwietlili, ale również autokar.

 9. Kuba zabrali ręte dziadkowi