Pracownicy Urzędu Gminy w Fajsławicach byli pijani. Policja wszczęła dochodzenie

Kolejne w ostatnim czasie kłopoty związane z Urzędem Gminy w Fajsławicach. Najpierw zatrzymano kierowcę, który woził dzieci bez uprawnień, teraz wpadło dwóch pijanych pracowników gminy.

Po opublikowanym w ubiegłym tygodniu materiale, w którym informowaliśmy o zatrzymaniu kierowcy, który miał wozić dzieci autobusem z Fajsławic do Krasnegostawu nie posiadając do tego uprawnień w postaci prawa jazdy, wiele osób postanowiło przerwać zmowę milczenia w tej sprawie. Mieszkańcy Fajsławic zaczęli zgłaszać się do nas z kolejnymi informacjami dotyczącymi tego, co się dzieje w gminie.

Sekretarz Urzędu gminy wyjaśniał wtedy, że ich kierowca zdał egzamin na prawo jazdy, tylko nie odebrał samego dokumentu. Zapewniał również, że mężczyzna posiada wszystkie wymagane prawem uprawnienia do wykonywania tej pracy. Kierowca miał posiadać również świadectwo kwalifikacji uprawniające do prowadzenia autobusów. Dlatego też, według przedstawiciela Urzędu Gminy, mógł on legalnie wykonywać swoją pracę.

Kategorycznie nie zgadzają się z tym Inspektorzy Transportu Drogowego, którzy dokonywali kontroli zatrudnionego w Urzędzie Gminy mężczyzny. Nie miał on prawa wykonywać transportu osób, dlatego też został ukarany mandatem karnym, jak też zakazano mu dalszej jazdy. Tymczasem jak udało nam się ustalić, zapewnienia płynące ze strony urzędników nie są do końca prawidłowe. Kierowca miał zdać egzamin dopiero na początku listopada, zaś swoją pracę rozpoczął od pierwszych dni września.

-Wiele osób wiedziało, jak jest, jednak każdy bał się głośno odezwać. G. woził dzieci i we wrześniu, gdy jeszcze nie miał prawa jazdy. Co więcej, przeprowadzona kontrola niewiele zmieniła, gdyż kilka dni po niej znowu wsiadł za kierownicę i pojechał z dziećmi na wycieczkę – wyjaśniała nam jedna z mieszkanek miejscowości.

Jakby tego było mało, na początku tego tygodnia Fajsławice obiegła informacja o zatrzymaniu kolejnego kierowcy, który tym razem miał być pijany. Ponieważ z wójtem nie było możliwości się skontaktowania, szczegóły interwencji wyjaśniał nam podkom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

– Jeden z pracowników Urzędu Gminy poprosił o sprawdzenie trzeźwości trzech mężczyzn, którzy jak się okazało, byli zatrudnieni przez gminę. Podejrzenia co do ich stanu częściowo się potwierdziły, gdyż u dwóch z nich alkomat wykazał wynik pozytywny. Trzeci z mężczyzn był trzeźwy – tłumaczył nam podkom. Piotr Wasilewski.

Policjanci wszczęli postępowanie w tej sprawie, mające na celu ustalenie, czy pijani pracownicy wykonywali w takim stanie swoje obowiązki. Na obecnym etapie, funkcjonariusze nie chcą zdradzać, na jakich stanowiskach mężczyźni byli zatrudnieni.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-11-18 19:24:14

Zobacz również

44 komentarze

 1. niech tez sie zajma pracownikami terenowymi z gminy wolka lubelska, chleja po krzakach i siedza w samochodzie nic nie robiac

  • Nie ma takiej Gminy jak Wólka Lubelska.

   • gmina wolka, lepiej w dziubku??? szkoda ze nikt nie pisal wczesniej z 6lat temu jak sekretarz i wojt przekrecali dzialki d starych ludzi, niestety od mojej babci sie nie udalo, nie znaja dnia ani godziny:)

    • masz na myśli już Wójta Edwina, a Sekretarzem była wtedy kobieta, może chodzi Ci o już o „Czerepaka”? Wiem, że sprawa znalazła się w Sadzie, a Wójt nabył tą działkę, bo w planach miał budowę?

 2. „Sekretarz Urzędu gminy wyjaśniał wtedy, że ich kierowca zdał egzamin na prawo jazdy, tylko nie odebrał samego dokumentu. ”
  SZOK – dzieci woził od początku września bez uprawnień go zatrudnili, pociągnąć do odpowiedzialności Sekretarza.

 3. Gdzie CBA, NIK, i inne służby ?? Czyżby wójt z KC piSS ?

 4. ja codziennie na bani jestem w pracy

 5. Ale to jest artykuł o nietrzeźwych pracownikach czy znowu o kierowcy, bo większość artykułu jest o kierowcy, trochę to dziwne. Co do mieszkanki miejscowości to każdy ja dobrze zna, nie przeszkadzało jej wcześniej kto wozi jej dziecko do szkoły, ludzie dajcie już z tym spokój.

  • Ludzie. Dajcie już spokój pijakom na drogach. Przecież tylko niewielki procent powoduje wypadki. Zapewne znacie wielu takich i wam to nie przeszkadza. Prawda?

   • Akurat Ci którzy poddawani byli kontroli nic wspólnego z kierowaniem nie mieli. Obiegła informacja o nietrzeźwym kierowcy, to portal plotkarski czy informacyjny?

    • A gdzie masz napisane, że to byli kierowcy? Tak ciężko pojąć te kilka zdań? Poszła informacja że zatrzymano pijanego kierowcę, ale 112 sprawdziło i wyraźnie podałoo, że to pracownicy gminy, ale stanowisk nie ujawniono. Więc obalili plotkę.

    • Raczej plotkarski:) Tutaj wychodzi z „ludzi” co najlepsze w sobie mają 🙂

 6. W części gmin jest to na porządku dziennym. Szczególnie tzw. grupy interwencyjne czyli fizyczni zatrudnieni przez gminy pracują na podwójnym lub potrójnym gazie. Pasowałoby się wziąć troche za nich bo jezdzą ciągnikami i stwarzają zagrożenie

 7. Wcześniej jeździł Bardzo!!! doświadczony Kierowca. Teraz jezdzi bez doświadczenia i z nałogami no i bez prawa jazdy hmm… Więcej nie trzeba.

  • Jakieś konkretne masz na myśli czy kolejne kalumnie? Bo ostatnio zostały przez Ciebie wymienione tylko chyba na innym portalu.

 8. Przecież to jest czysta patologia. Gdzie są jakieś służby.? Czy teraz naprawdę już niema żadnego prawa??!!

 9. Czyzby nepotyzm i kolesiarstwo

  • Czego innego można się spodziewać po PSL dzierżącym władzę w terenie?

   • I tu się kochaniutki mylisz.
    Owszem, wójt należał jeszcze nawet do ZSL, ale zmienił barwy i teraz gra w drużynie Jarka- miłośnika kotów, Krysi Pawłowicz – miłośniczki bliźnich, Jasia Szyszko – miłośnika puszczy i Stasia Piotrowicza – obrońcy praw człowieka.

    • Oni wszyscy gotowi zmieniać barwy byle przy korycie zostać. Myślisz, że ludzie drugi raz dadzą się nabrać?

     • Nabrali się w 2005 i to nie przeszkodziło im dać ciała w 2015… ludzie, en gros, to tępa masa która da się manipulować PiS i PO do upadłego. Różnica jest taka, że PO chciała tylko posiedzieć przy korycie, PiS chce siedzieć przy korycie dożywotnio i po to jej te wszystkie skoki na sądy i konstytucję.
      Ale tępy lud to kupi.
      Raz jeszcze.
      Założysz się?

     • Co do „skoku na Konstytucję”.Masz na myśli Trybunał Konstytucyjny? To o ile dobrze pamiętam, PO czując, że grunt pali im się pod nogami, a konto wybrało kilku sędziów sobie sprzyjających, by mieć pewność, że nie pozwolą im krzywdy zrobić. Teraz odwraca się kota ogonem, że to PiS zaczął. Ostatnie wydarzenia w Brukseli jasno pokazują, do czego zmierza totalna opozycja. Gotowi jesteście sprzedać Polaków, uderzając ich po kieszeni, by wam żyło się lepiej, jak za poprzedniej władzy. A określeniem, tępy lud to kupi, tylko podkreślasz, jak traktujecie wyborców a oni się wam odwdzięczą przy urnach.

    • czyli partii Kulsonów…

 10. A ja się dziwię ze wpadło tylko dwóch. …gdyby tak kontrolę przeprowadzać codziennie zaczynając od najwyższych stołków o wiele więcej głów by poleciało.

 11. jak z PISu to pozamiatane cisza i spokój jak za PO , dobre zmiany , zero kolesiostwa ha ha

 12. Najlepiej sprawdzac w poniedzialki Bo na wioskach lubia pic w niedziele po kosciele Lawki pelne ale sklepowe

 13. Wójta cały czas nie ma hmm… Ciekawe czemu 🙂 może tez badanie alkomatem by się czasem przydało i wszystko było by jasne …

 14. a jak Jest w Garbowie dlaczego co nie którzy pracownicy wracają piesz z urzędu i to grubo po pracy

  Zapraszamy na kontrolę do Garbowa do Urzędu po 15:30 zostaje grupka i zapewne daje w palnik. Drzwi zamykają od środka i ustawiają przetargi przy wódce i knują.

 15. „Pijany” to od jakiego stężenia alkoholu we krwi? Stan pod wpływem, dzielony na: po spożyciu i stan nietrzeźwości to wiem, ale pijany…

 16. Nic nie rozumiecie, pracownicy urzędu opijali nowy fotoradar w Fajsławicach!!!!

 17. no jak bym był ojcem któregoś z wożonych dzieci to wójt tej gminy i ten kierowca dostali by po ryju.

 18. Gdzie była ta pani, która widziała jak dzieci wsiadają do autobusu, którego kierowca jest „wątpliwej reputacji”. Wystarczyło zadzwonić na policję i zgłosić problem. Nie tylko kierowcę by prześwietlili, ale również autokar.

 19. Kuba zabrali ręte dziadkowi

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8475zł 0.44%
  • GBP 5.0381zł 0.14%
  • EUR 4.2461zł -0%
  • CHF 3.9629zł 0.24%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Zaproszenie do udziału w terenowych akcjach poboru krwi
   W Lublinie rozpoczyna działalność Akademia Mentora
   Zaproszenie na spektakl charytatywny
   „Lodowata Krew z Gorących Serc” – Zimnolubni będą oddawać krew
   VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie 2020
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.