Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Pracownicy Poczty Polskiej domagają się podwyżek wynagrodzeń. Proponują program „Pocztowiec plus”

Pracownicy Poczty Polskiej podkreślają, że wszyscy dostają podwyżki, rząd rozdaje pieniądze w licznych programach z plus na końcu, oni zaś nie mogą się doczekać godnego wynagrodzenia. Dlatego też zaproponowali program „Pocztowiec plus”.

Do Sejmu trafiła petycja, której autorzy poruszają problem niskich zarobków pracowników Poczty Polskiej. Jak piszą, za swoje zaangażowanie w wykonywanie pracy pocztowcy otrzymują lekceważenie. Za lata poświęcenia, jakie oddają przedsiębiorstwu, chcą godnego wynagrodzenia. Tymczasem wszyscy dostają podwyżki, są wprowadzane rożne programy z '+’ w nazwie a tylko pracownicy poczty zarabiają ciągle tak samo mało.

Wszystko to ma się przekładać na jakość obsługi klientów. Z powodu niskich zarobków oraz złych warunków pracy, cały czas brakuje chętnych do wykonywania tego zawodu. Zdaniem autorów petycji doszło już do sytuacji, że zarząd Poczty Polskiej przyjmuje do pracy „kogo popadnie”, nawet osadzonych w zakładach karnych. Na newralgiczne miejsca pracy, jak np. listonosze, cały czas publikowane są ogłoszenia o poszukiwaniu chętnych do pracy.

Pracownicy Poczty Polskiej oczekują dopłaty do wynagrodzeń w wysokości nie mniej niż 500 złotych. Jak podkreślono w petycji, w chwili, gdy mnożą się różne programy „plus”, pocztowcy ciągle zmagają się z niezmiennie niskimi zarobkami. Dlatego też ta inicjatywa została nazwana programem „Pocztowiec plus”. Jednocześnie zastrzeżono, że podwyżki mają objąć wszystkich pracowników oprócz członków rady nadzorczej i członków zarządu jak też osób sprawujących funkcje kierownicze.

Dopłaty miałyby pochodzić z budżetu państwa. Wszystko dlatego, że Poczta Polska zajmuje się obsługą i doręczaniem nie tylko kartek świątecznych i widokówek z wakacji. Znaczna część dostarczanych przesyłek ma decydować o ważnych sprawach życiowych obywateli oraz zapewniać sprawne działanie organów władzy publicznej. Chodzi tu o listy urzędowe, korespondencję np. z sądów, policji i prokuratury, czy też Wojskowych Komend Uzupełnień. Pod petycją Związku Zawodowego Kierowców i Pracowników Poczty Polskiej podpisała się Maria Matysek.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

52 komentarze

  1. Edek Listonosz s Krakoskiego (Przedmieścia)

    Droga Redakcjo !
    Ten reportaż lekko nierzetelny jest a zdjęcie chyba z lamusa wygrzebane. Poza tym, kto to jest Maria Matysek? -osobistość raczej mało znana w PP S.A. Czyżby jakiś niszowy związek jeden z 70-ciu kilku chciał zaistnieć w pocztowej świadomości? Na to trochę też za późno. Kampania wyborcza do zarządu zakończona. Czekamy jeszcze na nowego Prezesa. Rozmowy w sprawie podwyżek prowadzą związki reprezentatywne a o strajkach i protestach póki co nie ma raczej mowy. 112 kreuje rzeczywistość fotografią z lamusa, podsycając w świadomości społecznej grozę protestów antysystemowych. żenada -REDAKCJO-żENADA !!!….

    • Sprawa została poruszona przez wiele lokalnych a także przez większość ogólnopolskich mediów, to po pierwsze.

      Po drugie zdjęcie wyraźnie podpisane jako ilustracyjne pochodzące z lubelskiego protestu pracowników Poczty Polskiej.

      Po trzecie w tekście nie ma mowy o strajkach, czy też protestach.

      Pozdrawiamy

  2. ten Edek, listonosz

    Jeżeli

    „Po trzecie w tekście nie ma mowy o strajkach, czy też protestach. ”

    To ilustracja zaiste adekwatna

    „Po drugie zdjęcie wyraźnie podpisane jako ilustracyjne pochodzące z lubelskiego protestu pracowników Poczty Polskiej.”

    żenuła, redakcjo, żenuła

    • Trzeba było znaczek pocztowy ilustracyjnie wkleić, a nie wietrzenie flagi! To jest po prostu poziom fakta czyli dno a jeżeli tego nie rozumiecie to schodzicie jeszcze niżej, gratuluję!
      Kogo dziś poczta interesuje, to tak jak kupowanie gazet codziennych (chyba zamiennie za papier toaletowy) to po 1-wsze, 2-listy to piszą tylko więźniowie i tetrycy (sory)
      3-renty pobierają z poczty tylko jak wyżej
      4-robienia przelewów PP oduczyła jakieś 15 lat temu (5 zł za szt.)
      5-paczki – darmowe paczkomaty (alle…) lub płatne ale tańsze, szybsze, wygodniejsze
      6-pisma urzędowe profil zaufany, e-mail
      7-zdychacie, a podnosicie nieustannie ceny
      Coś jeszce ? Kapito ?
      Jak mawiał pewien analfabeta jak nie pasuje zmień pracę i weź kredyt.

  3. A co mają powiedzieć biedni kierowcy ciężarówek, pracujący po 15h/ dobę a kolejne 9h będący w delegacji?!?! My, grupa zawodowa kierowców transportu ciężkiego i dalekobieżnego żądamy uczciwych wynagrodzeń wypłacanych godnie, nie pod stołem i uwzględniających trud oraz ogromne ryzyko wykonywanego zawodu ! Żądamy 350zł/za dzień pracy ! A nie nędzne. 1730netto + reszta pod stołem !

  4. „Zdaniem autorów petycji doszło już do sytuacji, że zarząd Poczty Polskiej przyjmuje do pracy „kogo popadnie”, nawet osadzonych w zakładach karnych.”

    …, ale sobie reklame robicie, to teraz strach otwierać drzwi listonoszowi.

  5. Co to znaczy godne wynagrodzenie? Nie macie za co zupy ugotować czy co?
    Czy może godne to znaczy samochód, konsola do grania i smartwatch? Chyba się wszystkim coś pomyliło (nauczycielom, pielęgniarkom, pocztowcom itp)

  6. To są żarty jakieś.Niedlugo wszyscy strajkujmy,bo nam mało.Smiac mi się chce,jak komuś żal du…. ściska o te 500+ i inne.Czy strajkujący nie mają dzieci,czy wnuków pobierających 500+ nie wierzę…. Może ja też zmienię pracę,albo nie będę strajkowac,bo mi mało.Co za nienapasiony,chciwy naród

  7. ci wszyscy strajkujący to sa 99% nieroby, próżniaki ,wszyscy by chcieli dostawać ale to trzeba zapracować jakie strajki jak nie odpowiada to niech sie zwolnią sa przyjecia na kasy do sklepów (molochów) przecież sa tak wyuczeni potrafia wszystko robic to dostana wiecej TE STRAJKI SA CHORE

Z kraju