690 680 960

Prace idą szybciej niż planowano. Na połowie przebudowywanej DK12 w Chełmie jest już nowa nawierzchnia

Przebudowywane jest 8,2 km drogi, do tego dojedzie nowy wiadukt nad torami kolejowymi oraz zostaną wybudowane przystanki autobusowe, ekrany akustyczne i ponad 8 km ścieżek rowerowych. Znacznie poprawi się jakość przejazdu przez Chełm.

Bez przerwy zimowej realizowana jest przebudowa drogi krajowej nr 12 w Chełmie, czyli ulic: Wschodniej, Rejowieckiej i Rampa Brzeska. Obecnie trwają prace instalacyjne przy ekranach akustycznych od strony zachodniej nowej arterii. Prowadzona jest także budowa wiaduktów wzdłuż ulicy Wschodniej i Alei Przyjaźni, a także rond w ciągu tej ostatniej ulicy.

Przebudowany już został most na rzece Uherka. Na początku lutego 2021 rozpocznie się przebudowa dwóch rond: Romana Dmowskiego i ZWiN. Ronda będą w tym czasie przejezdne, jednak wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Przed świętami Bożego Narodzenia zmieni się także organizacja ruchu w ciągu ulicy Rejowieckiej. Ruch samochodów przejdzie na drugą stronę drogi.

Jak wyjaśnia Michał Wrzosek z firmy Budimex, która realizuje inwestycję, wykonano już 65% zadania, oraz co ważne, prace wyprzedzają harmonogram. Na połowie trasy została już ułożona nowa nawierzchnia. Nie brakuje jednak problemów. Chodzi o kierowców, którzy nie stosują się do przepisów i organizacji ruchu drogowego.

– Wyzwaniem dla pracowników budowy, prowadzonej w dużej części pod ruchem są niestety uszkodzenia nowej infrastruktury przez kierowców łamiących przepisy drogowe. Chodzi głównie o zamontowane nowie krawężniki i ułożone chodniki. Straty z tego tytuły przekroczyły już 120 tysięcy złotych – wyjaśnia Michał Wrzosek.

Pracownicy pracujący przy przebudowie drogi narzekają też na kierowców samochodów ciężarowych, którzy nie jeżdżą wskazanym znakami drogowymi objazdem. Tutaj wykonawca postanowił zastosować inne rozwiązanie. Na placu budowy zostały zainstalowane kamery, zarejestrowane przez nie nagrania są przekazywane policjantom.

Zgodnie z planem, prace mają się zakończyć do października 2021 roku.

Prace idą szybciej niż planowano. Na połowie przebudowywanej DK12 w Chełmie jest już nowa nawierzchnia

Prace idą szybciej niż planowano. Na połowie przebudowywanej DK12 w Chełmie jest już nowa nawierzchnia

Prace idą szybciej niż planowano. Na połowie przebudowywanej DK12 w Chełmie jest już nowa nawierzchnia

Prace idą szybciej niż planowano. Na połowie przebudowywanej DK12 w Chełmie jest już nowa nawierzchnia

Prace idą szybciej niż planowano. Na połowie przebudowywanej DK12 w Chełmie jest już nowa nawierzchnia

(fot. Budimex/nadesłane)

22 komentarze

 1. na jaki ch te ekrany ?

 2. „W przyszłym roku przejazd przez Chełm przestanie być koszmarnym wspomnieniem.” Kto pisze te artykuły??
  To wyżej dodałam w pierwszym komentarzu, który usunięto, pozdrawiam!

  • no jeśli nie jechałeś ulicą Rampa Brzeska to tego nie zrozumiesz, ja przez 20 lat nie pamiętam aby tam była normalna nawierzchnia, jadące dzień noc przeładowane ukrainskie ciężarówki, tam ciągle ktoś na poboczu stał z krzywą felgą albo z uszkodzonym zawieszeniem

   • Przeładowane ukraińskie czy niemieckie ciężarówki niszczą drogę inaczej niż przeładowane polskie ciężarówki?

    Ciężar nie ma narodowości

 3. III Mistrzostwa Polski Wschodniej Amatorów w Skokach Narciarskich

  16 stycznia 2021 roku (sobota) odbędą się (jeśli będzie śnieg) III Mistrzostwa Polski Wschodniej Amatorów w Skokach Narciarskich. Chęć wzięcia w nich udziału należy zgłaszać na adres: [email protected] Zapisy trwają do 15 stycznia 2021 roku(włącznie). Udział jest bezpłatny. Wymogi to sprzęt narciarski w tym kask (starczy zjazdowy) oraz umiejętność jazdy na nartach (będzie sprawdzana). Konkurs zostanie przeprowadzony na śniegowej skoczni w wąwozie LSM.

 4. srata tata – było zebranie i większość nie chciała tych ekranów na osiedlu rejowiecka

 5. Chyba szybciej powstaje s19 z lublina do kraśnika niż te 8km jezdni przez miasto. Faktycznie ekspresowe tempo.

 6. Rondo Dmowskiego za ubiegłej władzy było przebudowywane trwało to wieki a i tak źle zostało wykonane, wszystko w tym chełmie musi być poprawiane bo wcześniejsze władze przez 10lat nic nie robiły a jak robiły to tanim kosztem
  Ale w końcu jest prezydentem ten kto powinien i coś się dzieje.

  • Nie ośmieszaj się.

  • Ten prezydent nie ma z tą przebudową nic wspólnego, także jak napisał ktoś wyżej, nie ośmieszaj się człowieku.

   • Aby było śmiesznie to dodam, że obecny prezydent nie ma nic wspólnego ani jednym remontem ulic w Chełmie. Teraz tylko bryluje w mediach i przypisuje sukces sobie i swoim partyjnym kolegom.

 7. tak tak – wszystko wybudował grabczuk

 8. niech budują, remontują ile się da !!!!

 9. Jak zaczyna się jakąś robotę (chodzi mi o te chodniki i krawężniki) i zostawia na parę tygodni i nic się z nią dalej nie robi i nie kończy aby była stabilna to tak jest. Można zauważyć że co kilkaset metrów prace są zaczęte i zostawione same sobie. Nie dziwne, że dzieje się jak się dzieje. A poza tym efekt prac woła o pomstę do nieba. Jakby było zrobione dobrze nie byłoby problemów. Można zobaczyć na przykładzie kostki co tam się dzieje i jak ma to wytrzymać.

  • Popieram. To jak firma BUDIMEX robi niektóre prace to tragedia. Zamykają niektóre odcinki czy to drogi czy chodników a potem nie widać ich na wiele dni

 10. Firma Budimex niech pokrywa za krawężniki, bo to ich samochody ciężarowe niszczą nie raz widziałem jak jeżdżą po nie zabezpieczonych krawężnikach to niech teraz poprawiają na swój koszt.

Kursy walut

 • USD 4.0202zł 0.73%
 • GBP 5.0656zł 0.47%
 • EUR 4.3382zł 0.34%
 • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas