Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Poznał grupę ludzi, palili papierosy, żartowali. Po chwili został skopany i okradziony

Lubelscy policjanci zatrzymali 18-latka, który odpowie za rozbój na mieszkańcu Lublina. Pokrzywdzony 40-latek stracił saszetkę z telefonem, a także portfel. Napastnik został aresztowany i najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Do zdarzenia doszło w drugi dzień minionych świąt na terenie Lublina. Pokrzywdzony mężczyzna relacjonował policjantom, że w okolicy sklepu w dzielnicy Kalinowszczyzna poznał grupę młodych osób.

Wspólnie rozmawiali, palili również razem papierosy i żartowali sobie. W pewnym momencie mężczyzna został z zaskoczenia uderzony, w wyniku czego upadł na ziemię. Następnie był bity i kopany przez sprawcę. Stracił saszetkę z telefonem komórkowym oraz portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów.

Kryminalni w miniony piątek zatrzymali sprawcę. Jak się okazało, agresorem był 18-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Trzeba gdzieś stawiać zapewne nie „pierwsze kroki”.

 2. ” w okolicy sklepu w dzielnicy Kalinowszczyzna”

  Czyżby legendarny „Max Film”?

 3. Miejskamęda

 4. Tak to jest z młodymi ludzmi. Nawet u przeciętnego licealisty czy studenta jak sobie wypije to włącza się agresja. Od 40 lat mieszkam w bloku, gdzie wielu studentów wynajmuje mieszkanie to wiem. Kiedyś, w latach 90 tych rozrabiała miejscowa młodzież, a teraz przyjezdni.

 5. palenie szkodzi

 6. Tak to jest jak się poznaje i zadaje z ludźmi, którzy mogliby być w wieku czyjegoś syna…

  • Właśnie to miałem napisać. Nie ma to jak pójść po zakupy, a później rozmawiać pod sklepem z nieznajomą grupką połowę młodszych ludzi. Niby o czym?

 7. gity z tatarów

 8. Tak to jest jak głu.t ma paru koleszków że sobą to już robi się cwaniaczek z miodkiem w uszach

 9. LUBLIN miasto inspiracji a to przecie zobowiązuje.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo