690 680 960

Pożary gospodarstw w naszym regionie. Spłonęło kilkaset zwierząt

Kury, króliki i świnie, łącznie kilkaset zwierząt spłonęło w dwóch pożarach, do jakich doszło w ostatnich dniach w naszym regionie. W obu przypadkach przyczyną pojawienia się ognia było zwarcie w instalacji elektrycznej.

Dzisiaj rano doszło do pożaru zabudowań gospodarczych w miejscowości Uciekajka w gminie Ludwin w powiecie łęczyńskim. Strażacy o zdarzeniu zostali powiadomieni przed godziną 9, na miejsce skierowano łącznie osiem zastępów straży pożarnej z PSP w Łęcznej jak też OSP z okolicznych miejscowości. Po przyjeździe na miejsce okazało się, ze ogniem objęty jest drewniany, kryty blachą kurnik o powierzchni kilkuset metrów kw.

W budynku znajdowały się zwierzęta, niestety lecz część z nich spłonęło. Było to około 200 kur i 30 królików. Uratowano około 300 kur i 100 królików. Trwa szacowanie strat jakie powstały w wyniku pożaru. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną pojawienia się ognia mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

Z kolei w nocy z soboty na niedzielę w Serokomli w powiecie łukowskim doszło do pożaru budynku gospodarczego połączonego ze stodołą. Strażakom udało się uratować stodołę, budynek gospodarczy spłonął praktycznie w całości. Akcję gaśniczą utrudniał fakt, że na poddaszu składowane było siano. W wyniku pożaru padły 43 sztuki trzody chlewnej, zniszczeniu uległy też zapasy karmy dla pozostałych zwierząt. Wstępne straty oszacowano na ponad 100 tys. złotych. W tym przypadku ogień również miał się pojawić w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej.

(fot. nadesłane – PSP Łęczna)
2016-11-28 19:30:30

9 komentarzy

  1. I była grillowana wieprzowinka

    • Widać, że nie wiesz co to strata zbiorów i dobytku, na który ciężko pracowało się cały rok. Na prawdę ciężko. Co to ciężka praca to Ty nigdy się nie dowiesz mieszczuchu.

  2. Jak zawsze. Biedne zwierzaki i durni ludzie.

  3. wsiowe elektryki…

  4. Pracując w kurniku nwet niewiecie jakchłopy mają elekktryę! A pòźniej czy tak czy nie mają to odszkodowanie!!!!!!!!!! Szkoda słòw dla burakòw!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kursy walut

  • USD 4.3011zł -1.05%
  • GBP 5.2966zł -0.78%
  • EUR 4.6817zł -0.15%
  • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas