690 680 960

Pożar w lokalu z kebabem. Do walki z ogniem ruszyli pracownicy (foto)

W jednym z lubelskich lokali z kebabem doszło do pożaru. Zanim na miejsce dojechali strażacy, sytuację opanowali pracownicy. Straty oszacowano na ok. 5 tys. złotych.

Pożar w jednym z lokali z kebabem przy ul. Nałęczowskiej w Lublinie został zauważony w środę około godziny 20. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej oraz policja.

W momencie kiedy dojechali strażacy, w lokalu występowało spore zadymienie, zaś pracownicy ewakuowali się na zewnątrz budynku.

-Doszło do pożaru pieca i przewodu kominowego. Został on ugaszony przez pracownika lokalu za pomocą gaśnicy. Nasze działania polegały na przewietrzeniu pomieszczeń, sprawdzenia ich pod kątem obecności tlenku węgla, przeprowadziliśmy także prace rozbiórkowe przewodu kominowego – wyjaśniał nam st. kpt Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży pożarnej w Lublinie.

Wstępne straty zostały oszacowane na kwotę 5 tys. złotych. Zniszczeniu uległy: piec grillowy, przewód kominowy, instalacja elektryczna i okap kuchenny. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

(fot. nadesłane)

12 komentarzy

 1. na ile lokal był ubezpieczony?

 2. Pewien czas temu uważałem za jeden z najlepszych kebabów w Lublinie.

  • Potwierdzam to spostrzeźenie źe dobre były kebaby, dawno tam nie byłem więc nie wiem jak teraz jest.

 3. A po ile kebabów zjedli strażacy?

 4. Bardzo palący był sos.

 5. Warto czasokresowo przepychać kominy.

 6. Brudasy nie czyscza przewodów kominowych, okapy wyglądają jak zasobniki z tłuszczem. Ja się dziwię, że ludzie nie brzydzą się jeść w tego typu lokalach i czemu sanepid nie kontroluje 🤮🤮🤮🤮🤮

  • Załóż podobny lokal i sam się przekonasz o kontrolach sanepidu. W takich kuchniach najpierw sprawdź jakie są wymagania dotyczące odprowadzenia oparów a potem się wypowiadaj.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas