Pożar mieszkania w wieżowcu w Lublinie. Na miejscu pracują służby ratunkowe (zdjęcia)

W sobotę po południu w wieżowcu przy ul. Herberta w Lublinie doszło do pożaru mieszkania. Na miejscu nadal pracują służby ratunkowe.

Do pożaru doszło w sobotę przed godziną 14 w jednym w mieszkań w wieżowcu przy ul. Herberta w Lublinie. Strażacy otrzymali zgłoszenie, że ogniem objęte jest mieszkania na siódmym piętrze wieżowca.

Na miejscu interweniowało sześć zastępów straży pożarnej, policja, zespoły ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne, pogotowie gazowe oraz pogotowie dźwigowe. W ciągu kilkudziesięciu minut zagrożenie pożarowe zostało opanowane.

Po przeszukaniu mieszkania na szczęście okazało się, że nikogo w środku nie było. W chwili obecnej nie ma informacji o osobach poszkodowanych. W wyniku pożaru zginął kot. Strażacy kończą już swoje działania, na miejscu pracują policjanci, trwa ustalanie szczegółowych okoliczności pojawienia się ognia. Ze wstępnych informacji wynika, że do pożaru mogło dojść w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w jednym z pomieszczeń.

W rejonie działań straży pożarnej nadal mogą występować utrudnienia z przejazdem, w rejonie skrzyżowania ul. Zemborzyckiej z ul. Herberta.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. Tak to jest jak się zostawia samego kota. Kot i zapałki = pożar.

    • Mam nadzieję że kiedyś twojej starej spali się mieszkanie a potem przeczytasz taki komentarz tępy basie

  2. Światła , światła i rondo jak by było , takie zdarzenie nie stało się by .

  3. Ale o co chodzi? Kot zginął więc należy go szukać! Należy powołać straż przyboczną Jarosława do poszukiwań xD

  4. Mam nadzieję ze włascieciel odpowie za śmierć kota .W końcu zostawił go w domu bez opieki czym naraził go na utratę zdrowia i życia .Nie po to powstała ustawa o ochronie zwierząt żeby takie rzeczy uchodziły płazem

  5. nieKrytyKrytyk

    zenek nie wierze, walnij się tym pustym bunkrem o ścianę, nie zaszkodzi może pomóc, pewnie go pańcia miała wziąć do torby jak za zakupy poszła czy do pracy, co za ułom, nie wierze

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!