Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar fabryki koło Włodawy. Z ogniem walczyło 50 strażaków

Pół miliona złotych wynoszą straty po nocnym pożarze hali produkcyjnej w gminie Włodawa. Walka z ogniem trwała aż do rana.

Pożar na terenie zakładu przy ul. Garbarskiej w Orchówku w gminie Włodawa został zauważony kilka minut przed północą w nocy z wtorku na środę. Natychmiast powiadomiona została straż pożarna. Gdy na miejsce dojechały pierwsze zastępy strażaków okazało się, że płonie poddasze budynku przemysłowego na terenie fabryki pelletu. Ze względu na to, że pożar był już znacznie rozwinięty, do zdarzenia zostały zadysponowane dodatkowe zastępy strażaków.

– Działania były bardzo trudne a dostęp ograniczony. Strażacy aby dostać się do miejsca pożaru zdejmowali połacie blachy z dachu a następnie gasili zarzewia ognia – wyjaśnia mł. bryg. Makarewicz Waldemar z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie.

Akcja gaśnicza trwała aż 9 godzin. Uczestniczyło w niej 12 zastępów z PSP Włodawa oraz OSP: Orchówek, Różanka, Stawki, Sobibór, Żuków, Włodawa, łącznie 50 strażaków. Straty zostały wstępnie oszacowane na około 500 tys. zł. Strażakom udało się uratować mienie o wartości około 2 mln zł w tym maszyny oraz inne wyposażenie fabryki.

Jak wstępnie ustalono, przyczyną pojawienia się ognia mogła być nieszczelności przewodu spalinowego.

60

(fot. Paweł Czoboda)
2018-01-11 22:22:42

12 komentarzy

 1. „…Mój stary star przez mój mnie wiezie kraj.
  Przy drodze bar a w barze pasta z jaj…”
  A tym kur.om polity.om co roku się marzy by za podatnika sos, rządową lancią pojezdzic

  • Co ty bredzisz wsioku…

   • Niezależny to jesteś chyba od swej percepcji.
    Pozwól ze wyjaśnię ten komentarz luźno nawiązujący do sytuacji w kraju.
    Cytat jest z piosenki.
    Ma zwrócić uwagę na to ze straż pożarna jeździ do pozaru 50 letnimi samocjodami typu star 266, ratuje ludziom dobytek, często i życie. A te rządowe pejsate polskojęzyczne prost.tutki często spierają się nad tym czy należy już wymienić roczny tabor limuzyn czy może jednak dać sobie w tym roku premie wyplacane w biletach narodowego banku polskiego.
    Następną razą zanim zaczniesz leczyc swe kompleksy wyzywajac innych od mieszkańców miejscowości bez praw miejskich przypomnij sobie gdzie jezdzisz 1 listopada na groby.
    Będziesz wtedy wiedział jakie jest twe pochodzenie

     • Ona ma po części rację, a wynika to z tego, że sołtys schowa taki nowy wózek w szopie żeby się nie zużywał do czasu aż stary sprzęt przestanie dzialać. Do pożarów lepiej wysłać gorszą jednostkę, przy wypadkach już jednak często trzeba użyć lepszego sprzętu.

     • Ot tak działa propaganda. Pierwszy link dotyczy przekazania nowych wozów do Państwowej Straży Pożarnej. Po pierwsze tych jednostek jest mniej a po drugie podlegają pod MSWiA i ten sprzęt obligatoryjnie jest wymieniany co 10-15 lat więc nie ma się czy podniecać. Drugi link dotyczy Ochotniczej Straży Pożarnej. Tych jednostek w lubelskim jest ponad 1600! Dla porównania jednostek PSP około 32-dokładnie nie pamiętam. Mieli kupić 43, kupili 38 to po pierwsze. Rzeczą drugorzędną jest to, że 38 nowych pojazdów na Lubelskie w skali roku nie jest czymś niespotykanym. O tym, że od tego roku pieniądze na OSP dzieli Komenda Główna PSP a nie jak wzorem poprzednich lat Zarząd Główny OSP już nie wspomnę.

     • To wszystkie 1600 jednostek OSP dysponuje przestarzałym sprzętem? Nasuwa się pytanie. Co zrobił pierwszy strażak OSP z PSL niejaki Waldemar Pawlak dla ochotników z Lubelszczyzny? Czym się przysłużył dla regionu, że w nagrodę grzeje stołek w zarządzie lubelskiego lotniska? Narzekanie na obecny stan sprzętu OSP , będący wynikiem zaniedbań poprzedników nie wiele zmieni. Znam kilku młodych chłopaków, którzy próbują w swojej miejscowości utworzyć zastęp OSP. Byli by szczęśliwi mając nawet przestarzały, sprawny sprzęt.

 2. Dużo tego ostatnio sie dzieje, Może podpalacz poy***baniec kolejny grasuje?

 3. Regiony włodawskie to najbiedniejsze POLSCE, więc trzeba jakoś sobie radzić by żyć, jak by politycy myśleli o społeczeństwie i szukali by rozwiązań na lepsze życie obywatela a nie tylko o sobie, tylko podwyżki a praca marna.

 4. Ania co ty bredzisz ? gdzie ty widziałaś 50 letniego Stara ????????