Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar budynku wielorodzinnego. Starszy mężczyzna z poparzeniami trafił do szpitala (zdjęcia)

W miniony piątek w miejscowości Ruda Huta doszło do pożaru domu wielorodzinnego. Starszy mężczyzna z poparzeniami został przetransportowany do szpitala. W akcji gaśniczej udział wzięło osiem zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło w miniony piątek przed godziną 16.00 w miejscowości Ruda Huta w powiecie chełmskim. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie z którego wynikało, że ogniem objęty jest budynek wielorodzinny przy ulicy Niepodległości.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w drewnianym budynku wielorodzinnym doszło do pożaru jednego z mieszkań i pożar rozprzestrzenił się już na poddasze i dach. Mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem zastępów straży. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do działań gaśniczych jednocześnie udzielając pomocy przedmedycznej 92–letniemu mieszkańcowi płonącego mieszkania, który w wyniku zdarzenia doznał poparzeń głowy i dłoni. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany został im przekazany – relacjonuje bryg. Wojciech Chudoba z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

W akcji gaśniczej trwającej 3 godziny brało udział 8 zastępów straży pożarnej z JRG Chełm, OSP Ruda, OSP Żalin i OSP Leśniczówka, łącznie 34 ratowników. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie strat.

 

Jeden komentarz

  1. No to już po żółtej chałupie w Rudzie Hucie. W środku zimy to tragedia.

Dodaj komentarz

Z kraju