690 680 960

Pożar budynku mieszkalnego od czajnika pozostawionego na kuchence. Jedna osoba poszkodowana (zdjęcia)

Wczoraj rano w miejscowości Glinnik doszło do groźnego pożaru budynku mieszkalnego. Jedna osoba została poszkodowana, z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło w niedzielę rano w miejscowości Glinnik w gminie Abramów w powiecie lubartowskim. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego. Na miejscu interweniowało siedem zastępów straży pożarnej z JRG Lubartów, OSP w Abramowie, OSP w Glinniku, OSP w Wolicy i OSP w Dębinach, zespół ratownictwa medycznego i policja.

Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że na parterze w budynku mieszkalnym powstał pożar. W obiekcie panowała wysoka temperatura oraz silne zadymienie.

– Budynek zamieszkiwało łącznie 6 osób. Właściciel po odłączeniu energii elektrycznej przystąpił do gaszenia pożaru za pomocą węża ogrodniczego. Podjęta próba okazała się bezskuteczna. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury jedna z osób, kobieta w wieku 73 lat, doznała oparzenia twarzy. Poszkodowanej udzielona została kwalifikowana pierwsza pomoc przez strażaków. Następnie kobieta została przekazana do karetki pogotowia – informuje Dariusz Sierociński z KP PSP Lubartów.

W trakcie akcji gaśniczej strażacy wynieśli na zewnątrz dwie butle o poj. 11 kg z gazem propan butan. Spaleniu uległy pomieszczenia mieszkalne wraz z wyposażeniem na parterze.

– Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było prawdopodobnie pozostawienie czajnika na palniku kuchenki gazowej – wyjaśnia Dariusz Sierociński.

(fot. KP PSP Lubartów)

4 komentarze

  1. Kilka razy miałem taki przypadek że na kuchence stał pusty czajnik bo woda się wygotowała i poza osmolonym czajnikiem nic poważnego nie było trochę to podejrzane.

  2. też tak miałem ! ale bez pożaru!

  3. ja też tak miałem, kiedyś po imprezie pijany usnąłem i jakimś cudem obudził mnie dym, co prawda czajnik do wywalenia, za mam drugie życie

  4. Moja przez 4h wodę w garku gotowała bo zapomniała I poszła do sklepu i na plac zabaw z dzieckiem ?
    I jakoś pożaru nie było tylko garnek zmienił kolor na czarny i pełen sadzy..
    Podejrzewam że w tym przypadku coś musiało pomóc w pożarze ?‍♂️

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej