Powybijał szyby i uszkodził karoserię w zaparkowanych autach. 26-latek usłyszał zarzuty

Wkrótce przed sądem stanie 26-latek, który uszkodził kilka zaparkowanych pojazdów i znieważył policjantów. Mieszkańcowi Pruszkowa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Puławscy policjanci w niedzielę wieczorem przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że na ul. Lubelskiej doszło do dewastacji zaparkowanych pojazdów.

Interweniujący na miejscu mundurowi z Kazimierza Dolnego, szybko zatrzymali mężczyznę, który był bardzo pobudzony. Nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, używał w stosunku do nich słów wulgarnych, odmawiał podania swoich danych. 26-latek był nietrzeźwy. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Jak się okazało wandal uszkodził zaparkowane suzuki oraz toyotę. Pojazdy miały wybite szyby, porysowane i wgniecione karoserie. Z jednego z aut skradziony został transmiter do odtwarzania plików muzycznych. Właściciele samochodów wycenili straty na prawie 6 tys. zł. W trakcie dalszych czynności wylegitymowani zostali również towarzysze zatrzymanego 26-latka.

W poniedziałek mieszkaniec Pruszkowa usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz znieważenia policjantów. Mężczyzna został ukarany mandatami za zakłócenie ładu i porządku publicznego oraz odmowę podania danych osobowych.

Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

2 komentarze

  1. Po co do więzienia? Do kamieniołomu albo prace społeczne. Niech odpracuje na te zniszczone samochody. Jeszcze parę batów na dupę.

  2. Po co do więzienia? Do kamieniołomu albo prace społeczne. Niech odpracuje na te zniszczone samochody. Jeszcze parę batów na 4 litery.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.