Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kwiatkowski, Podsiadło, Szpak i Martyniuk. Mieszkańcy wybrali wykonawców, których chcą na imprezach

Blisko 1,7 tys mieszkańców Puław wzięło udział w konsultacjach społecznych, w których ustalano preferencje muzyczne a tym samym, jacy wykonawcy powinni występować na miejskich imprezach. Władze miasta zapewniają, że będą się kierować wynikami przy doborze artystów na poszczególne wydarzenia.

Pod koniec stycznia władze Puław zorganizowały ankietę, w której mieszkańcy mogli zaproponowali artystów, których chcą usłyszeć podczas miejskich imprez. Chodziło o wskazanie swoich ulubionych wykonawców lub zespołów. Warunek był jeden, aby był to polski wykonawca. Konsultacje społeczne trwały tydzień i wzięło w nich udział 1 686 osób.

Po dokładnym podliczeniu oddanych głosów stworzony został ranking najbardziej oczekiwanych w Puławach gwiazd. Muzyczne preferencje mieszkańców przedstawiają się następująco, na pierwszym miejscu Dawid Kwiatkowski, na drugim Dawid Podsiadło, na trzecim Michał Szpak, na czwartym Zenek Martyniuk czyli zespół Akcent a na piątym Lady Pank. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Felivers, Sylwia Grzeszczak, Kortez, Beata i Bajm, IRA, Perfect, Agnieszka Chylińska, Paweł Domagała, Kazik Staszewski z zespołem Kult, Krzysztof Zalewski, Quebonafide, Sławomir, Nocny Kochanek, Ewa Farna oraz Grzegorz Hyży i Kamil Bednarek.

Jak zapewniają władze miasta, przy organizacji wydarzeń kulturalnych będą kierować zapytania o dostępność terminów do wybranych przez mieszkańców wykonawców. Była to kolejna już tego typu ankieta. Wcześniej mieszkańcy wybierali zespół, jaki ma wystąpić na majowych Dniach Puław. Do wyboru był Varius Manx z Kasią Stankiewicz lub Grzegorz Hyży. W ciągu trzech dni ankietę wypełniły 2432 osoby. Większość opowiedziała się za zespołem Varius Manx.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

  1. Szpak – ludzie czy wy się dobrze czujecie

  2. G*****ny gust muzyczny mają mieszkańcy Puław, ale co tu się dziwić jak podobnie jest przy urnach wyborczych 🙂

  3. Chcemy Michała Szpaka i Zespół IRA a gwarantuje zajebiste koncerty i tłumy ludzi 🙂

  4. hms powiedział co wiedział, może nie każdy lubi disco polo na wszystkich miejskich festynach. A co do wyborów to ludzie mieli dość rządów dziadka i lewackiej propagandy. Mieszkańcy sami decydują czego chcą słuchać i kto ma rządzić miastem to się nazywa DEMOKRACJA!

    • Demokracja – wg. Arystotelesa to rządy hien na osłami. I to aktualnie w pełni się sprawdza.

  5. tak piosenki spod strzechy eternitu pasją do Puław i okolic

  6. Milano - bara bara

    disco polo jest najlepsze umcia umcia i do przodu