Powoływali się na wpływy w skarbówce. Za 31 tys. mieli załatwić pozytywny wynik kontroli

Agenci CBA zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina, którzy za łapówkę mieli załatwić pozytywny wynik kontroli skarbowej. Prokurator już przedstawił im zarzuty.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Lublina, którzy jednemu z przedsiębiorców obiecali załatwić pozytywny wynik prowadzanej u niego kontroli skarbowej. Zatrzymani powoływali się na wpływy, które mieli mieć w lubelskim Urzędzie Skarbowym. W zamian za załatwienie sprawy, chcieli łącznie 31 tysięcy złotych. Przyjęli pieniądze w kwocie 15 tysięcy złotych, żądali jeszcze kolejnych 16 tysięcy złotych.

– W ramach prowadzonych w tej sprawie czynności, agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zgromadzili niezbędne dowody obciążające obu mężczyzn, a następnie ich zatrzymali i przekazali materiały do Prokuratury Okręgowej w Lublinie – wyjaśnia Jacek Dobrzyński z CBA. Prokuratura, która nadzoruje prowadzone przez agentów śledztwo, przedstawiła już obu zatrzymanym zarzuty.

– W toku śledztwa przedstawiono zarzuty 30-letniemu Karolowi Z., utrzymującemu się z prac dorywczych oraz 33-letniemu Łukaszowi D. także pracującemu dorywczo, że w okresie od 10 kwietnia 2015 r. do 9 lipca 2015 r. w Lublinie, działając wspólnie i w porozumieniu powołując się na wpływy w Urzędzie Skarbowym, podjęli się załatwienia sprawy podatkowej w zamian za co przyjęli korzyść majątkową – wyjaśnia Beata Syk – Jankowska z Prokuratury Okręgowej w Lublinie

Obaj mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Będą odpowiadali z wolnej stopy, zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe w wysokości 10.000 zł i 5.000 zł. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112)
2015-07-13 14:31:00

4 komentarze

  1. a ten przedsiębiorca co wręczył łapówkę wolny?

  2. Urząd skarbowy pisze się małymi literami chyba, że chodzi o konkretny urząd, np. Lubelski Urząd Skarbowy albo Pierwszy Urząd Skarbowy w Lublinie.

  3. ale jak dał to miał cos na sumieniu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka