690 680 960

Powiększa się rodzina lubelskich sokołów. W gnieździe są już trzy pisklęta (foto)

Pięć jaj złożyła w tym roku samica w gnieździe lubelskich sokołów. Z trzech z nich wykluły się już pisklęta. Znajdują się teraz pod baczną opieką rodziców.

W znajdującym się na kominie elektrociepłowni Wrotków w Lubinie gnieździe sokołów przybywa piskląt. Pierwsze z jaj wykluło się w czwartkowy wieczór, dziś są już trzy młode. Samica na zmianę z samcem wysiadują pozostałe dwa jaja, jak też powoli zaczynają dostarczać pisklętom pożywienia.

Miłośnicy tych pięknych ptaków, którzy podglądają życie sokolej rodziny za pomocą umieszczonych w gnieździe kamer, mają nadzieję, że w tym roku nic już nie stanie na przeszkodzie, aby potomstwo dorosło.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku samica złożyła pięć jaj, jednak z żadnego nie wykluły się młode. Naukowcy wyjaśniali to zbyt młodym wiekiem samca. Dwa lata temu padło jedno z piskląt, które jak się okazało zostało otrute. Zaginął też samiec Łupek. Silnie toksyczny pestycyd był również przyczyną zatrucia sokołów w 2019 roku. Wówczas nie przeżyły dwa pisklęta.

(fot. PGE)

7 komentarzy

 1. Trzy razy po 500+, to i rodzice się wyżywią… pod warunkiem, że katering będzie tani.

 2. W RAZIE CO, TO SRALUCHOLUB, HODOWCA SZCZUROLOTÓW ZEŻRE SAM TEN PESTYCYD.

 3. Chronić przed gołębiarzami!

 4. dobrze gołąbki czekają

  • Uczono cię w szkole o łańcuchu pokarmowym, a ty wciąż się dziwisz, że jedne ptaki zjadają inne, żeby żyć.
   Taka ich natura, zainstaluj to w swoim twardym (zbyt twardym) dysku.

 5. spokoojnie, zwolennicy za sra ńców dachowych zutylizują pisklęta, w lublinie mają być dachy zas ra ne przez ten gołębi syf, wiec jak najwiecej „myśliwych” latających potrzeba.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.4012zł 0.87%
 • GBP 5.3195zł 0.02%
 • EUR 4.6147zł 0.12%
 • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas