Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Potrąciła pieszą na przejściu. 60-latka straciła uprawnienia

W czwartek wieczorem na jednym z przejść dla pieszych w Zamościu doszło do wypadku z udziałem pieszej. Policjanci zatrzymali uprawnienia kierującej pojazdem.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 20 na ul. Lipskiej w Zamościu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60-latka kierująca pojazdem marki Ford potrąciła przechodzącą przez przejście 24-latkę.

Potrącona przez pojazd piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Jak się okazało po badaniach nie doznała ona poważnych obrażeń.

Policjanci zbadali trzeźwość uczestniczek zdarzenia – obie kobiety były trzeźwe. Kierująca fordem rażąco naruszyła przepisy ruchu drogowego, wobec tego policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania pojazdami.

2018-04-14 07:16:32
(fot. Policja Zamość)

5 komentarzy

 1. 3,2,1 hejt na kierowców.

  • Dlaczego od razu hejt? I dlaczego na wszystkich kierowców, skoro niebezpieczne sytuacje czy wypadki powoduje tylko garstka kierowców.
   Pierwsza grupa to patałachy i niedorajdy drogowe, które nie za bardzo potrafią jeździć, ale jakoś się to im udaje (nawet latami bez kolizji). – Osoby w mocno podeszłym wieku.
   Druga grupa – patologia drogowa z misją: musi być szybko, muszę wyprzedzić, muszą pokazać, że jestem lepszy na drodze, że jestem szybszy, lepszy, fajniejszy, bardziej męski. Mówiąc inaczej: wścieklizna drogowa, której ciągle spieszno, która z premedytacją łamie wszystkie możliwe przepisy drogowe – bo bezpieczeństwo swoje, a tym bardziej innych ma w nosie. – Osoby młode. Mężczyźni w kryzysie wieku średniego.

   Tę drugą grupę należy z całą mocą hejtować. Droga nie służy do zabawy, czy dowartościowania się swoim super samochodem, czy swoimi umiejętnościami za kierownicą.
   Pierwszą grupę należy pozbawić prawa jazdy jeżeli powodują zagrożenie ruchu. Drugiej grupie zawsze (bo to jest działanie umyślne), do czasu aż zrozumieją do czego służą drogi publiczne i nauczą się prawidłowo z ich korzystać.

 2. Większość bab to nie kierowcy tylko nieudolni „użytkownicy” aut… A stare prukwy szaleją. Kilka dni temu potracony na obwodnicy przez 60 latkę motocyklista-zmarł… Teraz kolejna „nie widzi” młodej dziewczyny na przejściu. Zabierać prawo jazdy w ogóle się nie cackać…

 3. i bardzo dobrze za każde potrącenie pieszego powinny być zabierane uprawnienia z automatu. To może trochę bardziej uczuli chojraków którzy myslą, że zdążą przed pieszym, że jak idzie pieszo… to ma czas i moze czekać az on kierowca-lepszy sort przejedzie, którzy znają przepis o obowiązku umożliwienia pieszemu przejścia ale go ignorują.

 4. To była jej synowa.