Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potracił pieszą i odjechał. Policjanci poszukują kierowcy pojazdu osobowego (zdjęcia)

Policjanci poszukują kierowcy, który potrącił w centrum Opola Lubelskiego pieszą znajdującą się na przejściu. Kobieta na szczęście nie doznała poważnych obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło 15 grudnia około godziny 18:50 na ulicy Lubelskiej w Opolu Lubelskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszej na przejściu.

Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło, kiedy kobieta był już na środku przejście dla pieszych. Jadący w kierunku centrum miasta kierowca pojazdu osobowego nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia.

Uderzenie bocznym lusterkiem nie spowodowało na szczęście u kobiety poważnych obrażeń. Funkcjonariusze prowadzą postępowanie mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia.

Osoby, które widziały zdarzenie lub posiadają na jego temat informacje, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Opolu Lubelskim pod numerem telefonu 478122210 bądź pod numer alarmowy 997. Policja zapewnia anonimowość.

Potracił pieszą i odjechał. Policjanci poszukują kierowcy pojazdu osobowego (zdjęcia)

(fot. Policja Opole Lubelskie, nadesłane)

10 komentarzy

 1. Nauczy się ustawiać trójkąt ostrzegawczy przed wejściem na przejście. Są tacy, którzy chcieli, żeby podnosić rękę. Ja bym kazał robić szpagat przed wejściem. Nie umiesz – nie pchaj się na pasy. Może wreszcie dotrze, że przejście dla pieszych nie jest (wbrew nazwie) dla pieszych.

 2. Przy zderzeniu pojazdu z pociągiem (rzecz jasna na przejeździe kolejowym) nie jest podawane, w którym miejscu przejazdu znajdowały się pojazdy w momencie zderzenia. Przy zderzeniu samochodów na skrzyżowaniu też nie jest z reguły podawane, w którym dokładnie miejscu doszło do zderzenia.
  Dlaczego prze potrąceniu pieszego jest to podawane i jakie ma to znaczenie dla ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku?

  • To chyba chodzi o to żeby wykluczyc tzw wtargniecie pieszego, bo zapewne są jeszcze kierowcy którzy bedą próbowali tę spiewkę…. Tak naprawdę od 1 czerwca po zmianie przepisów kiedy to wchodzący pieszy ma pierwszeństwo to wtargnięcia nie mogą mieć miejsca jest tylko za duza prędkośc i nieuwaga kierującego z naciskiem na za DUZA PRĘDKOŚĆ

 3. Водитель

  Gdzie w przepisach jest napisane, że trzeba ustąpić pieszemu schodzącemu z przejścia?

 4. za chwilę dorwą gnoja, badania wsteczne wykażą, że miła powyżej promila 😛

 5. To pole wies awdi bmw I sebixow.

 6. ucznia z kazachstanu zabił były policjant i tu może sie okazać ze ktoś z prominentów to zrobił tam jest inna mentalność jak dziki zachód ten powiat powinno sie zlikwidować połowę pisi..ów do kraśnik tam są ludzie na poziomie ich rozwoju intelektualnego a reszta do puław i po kłopocie

 7. Opole to stan umysłu. Tylko tutaj można spotkać tak bezmyślnych pieszych. Walą na ulice jak do siebie do obory a później płacz

 8. „…do zdarzenia doszło, kiedy kobieta był już na środku przejście dla pieszych. Jadący…”

  Droga Redakcjo – poprawcie to – wygląda tak, jakby gdzieś poprawność językowa zanikła.

Z kraju