Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącił inwalidę na wózku i uciekł. Miał niemal 2,5 promila

Radzyńscy policjanci zatrzymali 55-latka, który potrącił inwalidę na wózku i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło we wtorek w miejscowości Brzozowy Kąt w powiecie radzyńskim. Około godzin 16 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, w trakcie którego doszło do zderzenia auta osobowego z wózkiem inwalidzkim.

– Z relacji świadków wynikało, że kierujący samochodem osobowym, w trakcie wyprzedzania, najechał na jadący w tym samym kierunku wózek inwalidzki i odjechał z miejsca zdarzenia – informuje st. asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla z radzyńskiej Policji.

Jeden ze świadków zapamiętał początkowe numeru tablicy rejestracyjnej pojazdu. Dzięki temu policjanci szybko ustalili sprawcę zdarzenia. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska.

– Mężczyzna zdążył już wrócić na swoją posesję, gdzie policjanci zauważyli uszkodzone auto, które odpowiadało opisowi. 55-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania był pijany. Badanie wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – wyjaśnia st. asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla.

Mężczyzna poruszający się wózkiem to 45-letni mieszkaniec tej samej gminy. Na szczęście obrażenia mężczyzny nie okazały się groźne, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia. 55-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

68-96997

2016-12-07 13:07:25
(fot. Policja Radzyń)

16 komentarzy

 1. Imbecyl i tyle w temacie.

  • no nie dość, że bez prawka to jeszcze na bani, ale czy inwalida był odpowiednio oznakowany?

 2. No i pewnie dalej cham perfidny będzie jezdził , jeżeli ludzie sami się nie wezmą za tych wyrzutków to nic z tego nie będzie. Mieszka w dość małe wiosce mieszkańcy nie powinni tego aprobować, na każdym kroku dać mu odczuć jakim jest wypaczeńcem . I wcale nie myślę o jakimś łomocie dla niego, tylko psychicznie go napiętnować. Aż bydle zrozumie .

  • Nie zrozumie. Budynki gospodarcze szybko płoną od zwarcia instalacji elektrycznej a i na widły po ciemku można się nadziać. Wolą trzymać się razem. Nic nie widzieć i ani jednego złego słowa o sąsiedzie powiedzieć. Zwłaszcza w małej wiosce.

 3. patrząc na doniesienia z ostatniej doby na tym portalu (3 gości na konkretnej bani za kierownicą, 2 osoby „bawiące się” ogniem) odnoszę wrażenie, że ludzie nie mogą się doczekać świątecznego biesiadowania i sylwestrowych petard i fajerwerków i już w dniu św. Mikołaja zaczęli

 4. Ilu jeszcze ludzi musi stać się ofiarami pijanych kierowców, żeby w końcu ktos zaostrzył tak prawo, ze by się jeden z drugim zastanowił zanim wsiądzie pijany za kolko?

 5. Nikt mu nie udowodni że podczas zdarzenia miał te 2,5 promila. Wystarczy że powie iż w stresie jakiego doznał, w domu wypił pół litra wódki stąd taki wynik

 6. Czy w tym kraju będzie kiedyś kara za jazdę po pijaku.

 7. ten pijak powinien siedzieć ,ale ktoś powinien temu panu na wózku sprezentować jakieś światła do tego wózka bo o 16 o tej porze roku następnym razem to i trzeźwy kierowca może go nie zauważyć

  • Masz rację, niestety wydaje mi się ale sprzęt inwalidy nie jest odpowiednio widoczny na jezdni o godz. 16 (chyba, że na lewym błotniku w miejscu czarnego kółka miał odblask). Swoją drogą (nie jestem znawcą tematu) czy taki sprzęt (pojazd) może poruszać się po drodze publicznej – czy jest to kwalifikowane jako rower czy jako co?

 8. Nie chcę bronić tego kierowcy bo wina jest jego i powinien ponieść karę za to. Dodatkowo za nieudzielenie pomocy powinien dodatkowo ponieść karę.
  Ale jest też i drugie dno w tej sytuacji. Czy ten wózek inwalidzki (czy raczej rower) którym poruszała się osoba niepełnosprawna posiadał oświetlenie albo chociaż odblaski? Mam nadzieję że miał chociaż kamizelkę odblaskową na sobie. Bo ok 16 jest już ciemno i czasami trudno jest zauważyć nieoświetloną osobę na drodze. Nie chcę bronić tego pijanego kierowcy, bo i tak pewnie nawet gdyby os. niepełnosprawna miała światła itp mogło by dojść do tego zdarzenia, tyle tylko że właśnie bez odblasków ludzie sobie jeszcze bardziej stwarzają niebezpieczeństwo

 9. Taki śmieć powinien mieć zatrzymany samochód na policyjnym parkingu, na czas na jaki sąd da mu zakaz kierowania pojazdami, oraz podać jego nazwisko do publicznej wiadomości.

 10. Blokada alkoholowa do auta i po alkoholu już nie pojedzie!