Poszukiwany od piątku 19-latek nie żyje. Jego ciało wyłowiono z rzeki

Trwa ustalanie okoliczności śmierci młodego mężczyzny, którego zwłoki odnaleziono dzisiaj przed południem w rzece Krzna. Był on poszukiwany od minionego piątku.

W środę przed południem w rzece Krzna, w pobliżu miejscowości Dołha w gminie Drelów, odnaleziono ciało poszukiwanego od ubiegłego tygodnia Przemysława S. Mężczyzna w piątek około godziny 18:00 wyszedł z domu w miejscowości Dołha. Od tamtej pory ślad po nim zaginął.

Gdy najbliżsi 19-latka zgłosili jego zaginięcie, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania. Brali w nich udział policjanci, strażacy z Międzyrzeca Podlaskiego oraz jednostek OSP Dołha, Żerocin, Witoroż, Łózki, Drelów i Szachy do tego grono okolicznych mieszkańców oraz rodzina mężczyzny.

Przeczesywane były okolice miejsca zamieszkania, jednocześnie sprawdzane były miejsca, do których mężczyzna mógł się udać. Do akcji włączyli się również funkcjonariusze z Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Rozległy teren, w którym prowadzone były działania sprawdzony został za pomocą drona.

Przed południem, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzecu Podlaski oraz kryminalni z Międzyrzeca Podlaskiego, sprawdzając koryto rzeki Krzna, w pobliżu miejscowości Dołha, ujawnili ciało mężczyzny. Znajdowało się ono około 1 metra od linii brzegowej.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wykonują czynności w tej sprawie. Ustalane są dokładne okoliczności śmierci 19-latka. Ciało zabezpieczone zostało celem wykonania sekcji. Jej wyniki pozwolą na dokładne ustalenie czasu i przyczyny śmierci.

(fot.policja)
2017-09-13 17:27:14

21 komentarzy

 1. Od kiedy rzeki się kopie ? Czasem warto interesować się historią okolicy a nie tylko na wikipedii siedzieć, sprawdźcie sobie polskie mapy sztabowe z lat 1936 i znajdźcie sobie tą cudownie powstałą rzekę Krzna. A Taa zamiast zajmować się waleniem gruchy niech doczyta https://pl.wikipedia.org/wiki/Kana%C5%82_Wieprz-Krzna

  • Ośmieszasz się dalej podając zródło w którym to jak byk stoi:
   „…Kanał Wieprz-Krzna – melioracyjny kanał wodny znajdujący się we wschodniej Polsce, w województwie lubelskim. Łączy rzekę WIEPRZ w miejscowości Borowica (poniżej Krasnegostawu) z KRZNĄ (koło Międzyrzeca Podlaskiego)[2].
   przypis(2)
   Końcowy odcinek kanału, o długości 1,4 km, pokrywa się z korytem Krzny Południowej, które tu zostało poszerzone. [Mapa topograficzna Polski] 1 : 10 000. W: Geoportal.gov.pl > Raster > Szukaj: Krzna Południowa [zaznaczenie biegu]. http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/, dostęp: 2014.04.05.
   Jeszcze jakieś mądrości na temat kopania rzek?

 2. rysik piszesz o kanale Wieprz – Krzna który i owszem został wykopany.A rzeka Krzna to rzeka. Ręce opadają.

 3. No i w tej światłej dyskusji typu golone – strzyżone, albo jak kto woli o du…pie Maryni, zapomniano o tym nieodżałowanej pamięci młodym topielcu.
  Niech mu ziemia lekka będzie.

 4. sledztwo nie będzie pewnie długie i zagadkowe ,zrobia sekcje zwlok pewnie się okaze ze pobity i wrzucony do rzeki ,2 wersja ze ktoś go autem potracil i zawiosl do rzeki .. tak czy siak chłopaki z dochodzeniówki wczensije czy później zlapia bandytow nie ma innej opcji powodzenia i pozdro dla 112 lublin

 5. Mój błąd bo nie dokładnie spojrzałem na miejsce znalezienia zwłok, przyznaje się bez bicia .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska