Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Poszła do piwnicy po przetwory, natknęła się na minę. Duża akcja służb na jednym z osiedli (zdjęcia)

Spore poruszenie na lubelskich Bronowicach. W jednej z piwnic znaleziona została mina, najprawdopodobniej radzieckiej produkcji. Konieczna była ewakuacja części mieszkańców.

Zakończyły się trwające kilka godzin działania służb na lubelskich Bronowicach. Wszystko zaczęło się od informacji mieszkanki jednego z bloków przy Drodze Męczenników Majdanka o podejrzanym przedmiocie, na jaki natknęła się w piwnicy. Na miejsce udał się funkcjonariusz z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z VI komisariatu policji wraz z dzielnicową osiedla.

Jak się okazało, w pomieszczeniu piwnicznym, znajdowała się mina, najprawdopodobniej radzieckiej produkcji. Na miejsce ściągnięto lubelskich antyterrorystów, całe działania zabezpieczali strażacy oraz ratownicy medyczni. Pirotechnicy dokładnie sprawdzili minę, potwierdzili również, że jest ona wypełniona substancją chemiczną. Zapadła decyzja o jej wywiezieniu w bezpieczne miejsce, gdzie zostanie dokładnie sprawdzona i ewentualnie zdetonowana.

Na czas akcji konieczna była ewakuacja niektórych mieszkańców. Obecnie pirotechnicy wraz z ładunkiem wyjechali już z Lublina i udają się w ustalone wcześniej miejsce, gdzie prowadzone będą dalsze działania. Trwa też ustalanie, skąd mina wzięła się w piwnicy budynku.

AKTUALIZACJA 19:45

Jak nam przekazano, właściciel piwnicy zmarł kilka miesięcy temu, na znalezisko natrafiła jego małżonka. Nie wiedziała co to jest, informacją podzieliła się z dziećmi. Te przekazały jej, aby o wszystkim powiadomiła policję.

12 komentarzy

  1. Skąd mina w bloku? Lokalny miłośnik militariów czy ktoś planuje akcję przeciwko Polakom?

    • W tym kraju kontroluje się: szamba, segregację śmieci, źródła ciepła, prywaciarzy, czystość posesji, szczepienia i legalność zwierząt, trzeźwość rowerzysty, kucharzy na mole spożywcze, rolników na posiadanie trzody chlewnej, czystość powietrza, OC rometa pony.

  2. Redakcjo materiał roku , `poszła do piwnicy natknęła sie na minę ` — nie schodziła do piwnicy od wojny.

  3. Spadek. Trochę nietuzinkowy

  4. Ktoś wie dlaczego saperzy są zamaskowani?

  5. Przychodzi babina do lekarza,ten ja bada a w koncu pyta…Ten slad na plecach to od czego? A to jak niemcy jechali na sowiety….A ten drugi po prawej stronie? A ten to jak wracali…Co tu sie dziwic kobiecie,ze od lat nie schodzila do piwnicy, moze nie od wojny bo blok powojenny. A moze by redakcja cos napisala o szczepionkach na nowa mutacje covid-19, bo ciezko sie zapisac nie mowiac o szczepieniu a juz 50% przypadkow to on,

Dodaj komentarz