Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Poszedł do lasu sprawdzić, czy piszemy prawdę. Wrócił z siatką pełną borowików

Tydzień temu informowaliśmy o tym, że w lasach naszego regionu pojawiły się pierwsze grzyby. Jeden z naszych czytelników postanowił to sprawdzić. Jak sam przyznaje, zszokował się.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, o pierwszych kurkach i borowikach, jakie zaczęły się pojawiać w lasach naszego regionu. Jeden z naszych czytelników poinformował nas bowiem, że w lesie w okolicach Bełżyc, znalazł pierwszego borowika. Kolejny zaś w lesie koło Lubartowa natrafił na małe kurki. Dodaliśmy również, że jeżeli pogoda będzie sprzyjająca i utrzyma się wilgoć w ściółce leśnej, jest szansa na coraz więcej grzybów.

Artykuł zaciekawił Kamila, który jak sam przyznaje, zbieraniem grzybów pasjonuje się od ponad 20 lat. Odkąd jednak sięga pamięcią, pierwsze grzyby pojawiały się w lasach najwcześniej na początku czerwca i było ich zazwyczaj bardzo mało. Postanowił jednak przespacerować się po jednym z lasów w powiecie krasnostawskim „z ciekawości sprawdzenia, czy i w „moim lesie” pojawiły się pierwsze grzyby”.

Jak przyznaje nasz czytelnik, widok tak dużej ilości prawdziwków o tej porze roku, delikatnie mówiąc zszokował go. Miał przy sobie tylko niewielką siatkę, która wypełniła się cała w przeciągu godziny. Co ciekawe, znalezione przez niego borowiki zostały zebrane przed pojawieniem się deszczów.

61

(fot. nadesłane – Kamil)
2018-05-19 15:24:09

25 komentarzy

 1. By lepiej sprawdzili w mojej łazience. Tam to dopiero jest grzyb…

 2. nie prawda , jak chcecie to wam wrzucę foto z koszykiem grzybów i nawet z gazetą aktualną żeby była data . Ale zdjęcie z sierpnia. Nie ma takiej ilości grzybów jeszcze.

 3. Już się zaczyna coroczny festiwal: Kto uzbiera więcej grzybów i pochwali się przed wszystkimi?! … po czym większość trafia do kosza bo takich ilości nikt nie jest w stanie zjeść. Rozrywka dla prostaków.

  • Milośnik przyrody

   Prostak burak gniot to ty frajerze jesteś .
   Ty jaką masz rozrywkę???

 4. no i po co ten temat teraz do lasu muszę lecieć

 5. Różowe korzenie 80% to szatany nie borowki

Z kraju