Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Posprzątają teren wzdłuż Bystrzycy przy ścieżce rowerowej. Na uczestników akcji czekają książki

W najbliższą sobotę, 16 września, we wszystkich dużych miastach Polski sprzątane będą lasy, brzegi rzek czy też miejskie parki. Na uczestników akcji, w ramach podziękowania, czekać będą książki.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez podróżniczkę i autorkę książek Annę Jaklewicz. Uczestnicy wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek czy też miejskie parki, a więc wszystkie te miejsca, które wymagają tego typu interwencji z racji zalegających tam śmieci. Całość ma zachęcać do wspólnego działania na rzecz środowiska oraz do czytania książek. Uczestnicy w ramach podziękowania za zaangażowanie na rzecz przyrody otrzymują właśnie książki.

Do akcji włączyło się również Miasto Lublin. W najbliższą sobotę, 16 września, sprzątany będzie teren teren wzdłuż rzeki Bystrzycy. Uczestnicy uporządkują teren wzdłuż rzeki, przy ścieżce rowerowej, na odcinku od wiaduktu kolejowego przy ul. Janowskiej do tamy na Zalewie Zemborzyckim.

– Akcja „Książka za worek śmieci” to wyjątkowa inicjatywa zachęcająca do wspólnego działania na rzecz środowiska oraz do czytania książek. Liczę, że akcja w Lublinie spotka się znów z dużym zainteresowaniem i będzie kontynuowana w przyszłości. W ten sposób chcemy zachęcić naszych mieszkańców i mieszkanki do dbałości o najbliższe otoczenie, co jest pierwszym krokiem do sprzątania całego świata – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Na uczestników czeka pula 50 książek. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze zarejestrują się i wezmą udział we wspólnym sprzątaniu. Dodatkowa, limitowana pula książek czeka też na dzieci i młodzież, które mogą wziąć udział w akcji pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.

Akcja rozpocznie się o godz. 10.00, na początku drogi rowerowej, za kładką, w sąsiedztwie wiaduktu kolejowego.

16 komentarzy

  1. Może by ktoś skontrolował odcinek od mostu na turystycznej do mostu kolejowego łowienie na 5 wędek i stawianie sznurów to tam norma przez działkowców

Dodaj komentarz