Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Posłowie PiS rozpoczynają spotkania z mieszkańcami dzielnic Lublina. W poniedziałek gościli na Wrotkowie (zdjęcia)

W poniedziałek wieczorem w siedzibie PZW na os. Nałkowskich w Lublinie mieszkańcy dzielnicy Wrotków mieli okazję spotkać się z trzema posłami Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie to rozpoczęło cykl wizyt polityków PiS w dzielnicach Lublina. Na pierwsze z nich przybyli: Przemysław Czarnek, Artur Soboń oraz Sylwester Tułajew.

W poniedziałek, 7 listopada, trzej posłowie PiS –  Przemysław Czarnek, Artur Soboń oraz Sylwester Tułajew – spotkali się z mieszkańcami dzielnicy Wrotków. Spotkanie zostało zorganizowane w siedzibie PZW na terenie osiedla Nałkowskich. Przybyli na nie oprócz mieszkańców wspomnianej dzielnicy, również lubelscy radni z ramienia Prawa i Sprawiedliwości m.in. Piotr Breś oraz Piotr Popiel, a także przedstawiciele lubelskich struktur PiS w poszczególnych dzielnicach miasta.

Jako pierwszy rozpoczął radny Piotr Breś, który zakreślił, jak będzie wyglądało spotkanie z mieszkańcami, a także kolejne spotkania w dzielnicach. Należy dodać, że wizytą na os. Nałkowskich posłowie PiS zainaugurowali cykl spotkań z mieszkańcami Lublina. W każdy poniedziałek do 12 grudnia spotkania te będą organizowane w dzielnicach miasta, na terenie sześciu komitetów wyborczych. Informacje o spotkaniach w konkretnych dzielnicach będą wywieszane na plakatach, a ich zapowiedzi mieszkańcy znajdą w sieci, na stronach lokalnych działaczy PiS.

Przemysław Czarnek swoje wystąpienie rozpoczął od podziękowania mieszkańcom za przybycie na spotkanie.

– Po co proszę państwa jeździmy i jeździć będziemy bardzo mocno? To jest moje 17 spotkanie, będziemy to jeszcze zwielokrotniać, w szczególności tutaj na Lubelszczyźnie. Bo trzeba państwu przekazywać fakty, które państwo musicie przekazywać dalej, w domach, na ulicach, wśród sąsiadów i znajomych. A fakty są całkowicie po naszej stronie. Nasi przeciwnicy polityczni w osobie pana Donalda Tuska, zaraz Donalda T., bo przeciwko niemu przygotowujemy prywatny akt oskarżenia za świństwa, które wypowiadał na mój temat. Wczoraj również, ma jakąś obsesję, głównie na punkcie nas wszystkich, w szczególności prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Na moją osobę też wziął się i uparł. Tylko świństwa potrafi wygadywać, a ponieważ świństwa zechciał powiedzieć wczoraj całkowicie odlepione od jakiekolwiek, nawet takiej wirtualnej rzeczywistości, więc złożę prywatny akt oskarżenia przeciwko człowiekowi, którego nie chroni immunitet, będziemy mieli pana Donalda T. – zaczął swoje przemówienie minister Czarnek.

Następnie ocenił totalną opozycję mówiąc, że potrafi tylko kłamać, straszyć, rzucać błotem i wylewać pomyje.

– Jak posłuchacie Państwo tego, co mówi Tusk, to tam po prostu w środku nie ma nic. Że w ciągu 100 dni zaorze wszystko, co było wcześniej, że nas wszystkich powyprowadza, że nas pozamyka, że wszyscy będą siedzieć. Jego zwolennicy potrafią jedynie gwizdać i robić wielki szum. A kamera TVN-u jest nastawiona i mówi, że tysiące ludzi protestuje przeciwko nam. To jest ta deformacja całkowita, tej rzeczywistości, która jest po naszej stronie. I fakty, o których będziemy mówić, chcę żebyście państwo przynosili do domów. Dlaczego? Dlatego, że wybory, które są przed nami za rok, to są wybory na miarę 1989 roku. To są najważniejsze wybory od 89′ roku. Co oni dzisiaj prezentują? Oni dzisiaj prezentują wyłącznie zdradę narodową, wyłącznie kłamstwo na temat Polski i wyłącznie kłamstwa na temat Polaków, oszczerstwo na arenie międzynarodowej, wstrzymywanie pieniędzy wam, wam wszystkim. Oni oferują nam zamykanie nas w więzieniu za rok, wyczyszczenie wszystkich, wyprowadzenie łącznie z prezesem Glapińskim natychmiast przy pomocy jakichś osiłków i oferują to, że nie będziemy mogli powiedzieć słowa. Oferują również odpiłowanie nas chrześcijan, od czego? Od naszego państwa, od naszych możliwości działania w państwie, czyli krótko mówiąc oferują drugą komunę – kontynuował minister Czarnek.

Jak wyjaśniał, mamy tak naprawdę powrót do 89′ roku i to co dzieje się w Polsce, dzieje się również w Europie Zachodniej. Wspominał o krzyżu, który po 400 latach został usunięty z Sali Pokoju ratusza w Münster w Niemczech, żeby nastąpił laicyzm, żeby nastąpiła pełna wolność, bo ten krzyż ich tam zniewalał.

– Na naszych oczach w Europie Zachodniej mamy odejście od cywilizacji łacińskiej, której podstawą jest system wartości chrześcijańskich. Wypływający wprost z tego krzyża, który wynieśli z tej Sali Pokoju – dodał minister.

Następnie Przemysław Czarnek mówił o bezpieczeństwie i zagrożeniach z zewnątrz w postaci nielegalnych migrantów oraz polityce rosyjskiej nastawionej na atak hybrydowy na Polskę. Wspomniał również o dwóch „bombach”, które spadły na Polskę – w postaci pandemii Covid-19 oraz wojny. Wyjaśniał, że i tak jest w kraju nieźle, w związku z tym, co nas spotkało w ostatnich dwóch latach.

Po ministrze Czarnku głos zabrał poseł Artur Soboń, po nim zaś Sylwester Tułajew. Następnie z sali padło kilka pytań do polityków. Poniżej prezentujemy zarejestrowane w formie audio wypowiedzi radnego Piotra Bresia oraz  posłów – Przemysława Czarnka, Artura Sobonia i Sylwestra Tułajewa.

(fot. lublin112.pl)

55 komentarzy

  1. Obajtek i byla ksiegowa z firmy przekletego woja,kupuja dzialki kolo planowanej elektrowni bo Sasin powiedzial,ze dadza gminom 4 mld zlotych. Instytucja ds wykupu ziemi od sprzedajacych nie wykonala-prawa pierwokupu,bo szef z Centrali,to byly podwladny Obajtka….Dojna zmiana 2.0…..Yt. Podejrzani politycy-Atomowy rolnik Daniel Obajtek….