Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Poślizg kontrolowany wojskową ciężarówką. Żołnierze doskonalą swoje umiejętności (zdjęcia)

Żołnierze doskonalą swoje umiejętności prowadzenia pojazdów. Chodzi o radzenie sobie w przypadku wystąpienia nieoczekiwanej sytuacji na drodze.

W niedzielę na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy pojawiły się wojskowe pojazdy. Było to szkolenie żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy pełnią służbę na stanowisku kierowcy. Zdobywali oni umiejętności radzenia sobie w przypadku wystąpienia nieoczekiwanej sytuacji na drodze. Chodzi m.in. o omijanie przeszkód, wyprowadzanie pojazdu z poślizgu, czy też panowanie nad autem w trakcie nagłego hamowania.

Jak wyjaśnia porucznik Marta Gaborek, jest to niezwykle ważne, gdyż kierowcy są odpowiedzialni nie tylko tylko za siebie, lecz również za innych żołnierzy, których często przewożą. Dodatkowo muszą dbać o powierzone im mienie. Z kolei kapitan Grzegorz Żak dodaje, iż kierowanie wojskowym pojazdem znacznie różni się od prowadzenia zwykłego auta. Zarówno ciężarówki jak też mniejsze auta posiadają przeważnie terenowe opony, które zachowują się znacznie inaczej niż opony szosowe.

W dzisiejszym szkoleniu wzięło udział 30 osób. Była to pierwsza grupa wojskowych kierowców. W planie są już kolejne, podobne zajęcia. Zwłaszcza, że w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej jest 330 żołnierzy-kierowców.

(fot. lublin112)

6 komentarzy

 1. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

  Poślizg kontrolowany wojskową ciężarówką – to być może pozwoli im uniknąć trafienia rakietą jak pokażą się w Ukrainie z jakąkolwiek pomocą.

 2. 2 bln długu, 500000 nadmiarowych zgonów, ceny paliw, żywności i opalu 200-300% a poparcie 50%.

  • wydmuszka totalna

   Bo pozostałe 50% jest bez rozumu i nigdy nie pozna przyczyn a totalni zawsze ich wydymali. Najłatwiej sterować tvn-owskim elektoratem.

 3. Na takie pierdoły kasa idzie..

 4. Szykują się na ostrą zimę?

 5. Lepiej niech się strzelać nauczą ?