690 680 960

Posiadał broń hukową bez zezwolenia

Kryminalni z Terespola zatrzymali 30-latka, który posiadał broń hukową bez zezwolenia. Oprócz tego mundurowi ujawnili u mężczyzny niemal 160 sztuk amunicji.

Policjanci z Terespola ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać nielegalną broń. Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez mężczyznę ujawnili cztery jednostki broni hukowej kalibru 9 mm oraz niemal 160 sztuk amunicji tego samego kalibru. Funkcjonariusze potwierdzili również, że mężczyzna nie posiada pozwolenia na ten rodzaj broni.

Nielegalne przedmioty zostały zabezpieczone, zaś 30-latek zatrzymany. Zabezpieczona broń i amunicja została przesłana do badań do laboratorium kryminalistycznego.

Nielegalne posiadanie broni zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

68-128601

2018-06-15 16:11:07
(fot. Policja Biała Podlaska)

17 komentarzy

 1. Łolaboga, hukowa, przestępca jeden i może korkowca miał i scyzoryk?

  • Dyrdymałko Eustachy

   „Policjanci z Terespola ustalili, że…” – powinno być: „Policjantom z Terespola ktoś uprzejmie doniósł, że…”.

 2. 9mm ALE 9mm PAK to jest duża różnica !!! W Polsce można było to kupić LEGALNIE np.P99 w sieci Colter A teraz wielki przestępca ! Na Słowacji i w Czechach tego typu „broń” się kupuje bez pozwolenia na naboje gazowe 9mm PAK które tak naprawdę nic nie robią 🙂 poza lekkim hukiem

  • Nie ‚można bylo’ tylko nadal można.
   Czasami w mniejszych sklepach z bronią życzą sobie pozwolenia przy zakupie amunicji hukowej (niesłusznie).
   Obawiam się że za ‚sukces’ policji zapłacimy my, podatnicy. Nie dość, że koszty sądowe, to jeszcze solidne odszkodowanie dla bezpodstawnie zatrzymanego.

 3. Coś się zmieniło w przepisach dotyczących dopuszczalnego kalibru dla broni hukowej dostępnej bez pozwolenia?

 4. Skubany pewnie miał i scyzoryk!!!!!!!!!!!

  • Jak widać w Polsce bez łaskawego pozwolenia jakiegoś wyższego szczebla policjanta można mieć tylko proce, cepy, no i może trzonek od kilofa, ale Boże broń, kija bejsbolowego już nie, a posiadana waga elektroniczna wskazuje, że jej właściciel to diler narkotyków z dziada pradziada.
   Dobrze, że póki co na posiadanie noża stołowego, łyżki i widelca pozwolenia nie potrzeba, a jak to mówią: dla chcącego, nic trudnego, łyżką do jedzenia zupki też można zabić.

 5. Z absurdów polskiego prawa…
  W regulamin ogródków działkowych zabrania grodzenia działek ogrodzeniem wyższym niż 1,25m i nie wolno na nim umieszczać np. drutu kolczastego, żeby Boże uchowaj ten, który chce nie przez furtkę, a przez to ogrodzenie przeleźć jaj sobie nie uszkodził.

 6. a kropidło można posiadać?

  • Można ale z certyfikatem.4 cołaski taki certyfikat kosztuje,albo i pięć

   • Właścicielka używanej prezerwatywy

    Można posiadać, ale za osobistym za pozwoleniem najbliższego arcyszamana od którego za cołaskę nie mniejszą niż… w gratisie dostaniesz flaszeczkę chińskiej podróbki wody „święconej”.

 7. Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

  Policjanci „zabezpieczający” owe znalezisko pewnie nie mieli bladego pojęcia co „zabezpieczają” więc tak na ten wszelki wypadek „zabezpieczyli” do ekspertyzy laboratoryjnej jakiegoś arcy specjalisty policyjnego, który to blade pojecie ma, a po ekspertyzie łaskawie oddadzą.
  Choć pewnie nie przeproszą.

  • Mnie jak ”zabezpieczyli” pastyczaną atrapę MP40, to po „ekspertyzie” trwającej 3 tygodnie, jak już zdecydowali się mi toto „odbezpieczyć” i odesłali przy pomocy bohaterskiej Poczty Polskiej, to przeprosin się nie dopatrzyłem mimo dobrych okularów.

 8. Czy można produkować i posiadać broń hukową z kartki papieru?
  https://www.youtube.com/watch?v=LHDvvT8RYPg

 9. osobiście posiadam kilkadziesiąd rodzajów broni hukowo alarmowej na amunicje 9mm pak, ale kalibru lufy 6mm i taka broń jest legalna , natomiast jak się dowiedziałem Policja zatrzymała go za posiadanie broni kaliber 9mm bez pozwolenia , bo na tą broń trzeba mieć pozwolenie, to już jest broń gazowa a nie hukowa i łatwo ją przerobić na broń ostrą .

Kursy walut

 • USD 4.3254zł -0.52%
 • GBP 5.3279zł -0.59%
 • EUR 4.708zł -0.02%
 • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas