Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg za pijanym motocyklistą. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Wczoraj zamojscy policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego motocyklem. Jak się okazało 31-latek ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

We wtorek policjanci patrolujący miejscowość Gdeszyn Kolonia w powiecie zamojskim zauważyli motocykl poruszający się bez tablic rejestracyjnych oraz tylnego światła pozycyjnego.

Mundurowi podjęli próbę kontroli pojazdu. Jednak, kiedy wydali wyraźny sygnał do zatrzymania się motocyklista przyspieszył omijając radiowóz.

Policjanci ruszyli za jednośladem. Po kilku kilometrach motocyklista skręcił na teren nieogrodzonej posesji porzucił pojazd i podjął dalszą ucieczkę pieszo. Po chwili został zatrzymany.

Jak się okazało 31-latek był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie było prawie 2,5 promila alkoholu. Co więcej 31-latek posiadał wydany przez Sąd w Hrubieszowie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Motocyklista został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, wkrótce za wszystkie przewinienia odpowie przed sądem.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

9 komentarzy

  1. Czemu niektórzy tak sobie komplikują życie?

  2. To teraz dostanie drugi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a później trzeci… Dopóki nikogo nie zabije będzie się śmiał w twarz wymiarowi sprawiedliwości.

    • Dlatego uważam ,że za każde takie przewinienie tzn jazdę po pijaku czy z zakazem sądowym prowadzenia AUTOMATYCZNIE narzędzie zbrodni powinno być odbierane. Amen

      • A jeśli pojazd nie należy do niego, to co? Ukażesz go zabierając motocykl komuś innemu?

  3. jutro będzie jeździł znowu śmiejąc się z wymiaru sprawiedliwości.

  4. Panowie, z kasy też się wypsztyka.tylko że teraz dostanie więcej.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo