690 680 960

Pościg za 14-latkiem uciekającym chryslerem. Pojazd wypadł z drogi i uderzył w rogatki na przejeździe (zdjęcia)

Wczoraj po pościgu policjanci zatrzymali 14-latka uciekającego chryslerem. W trakcie ucieczki pojazd wypadł z drogi i uderzył w rogatki na przejeździe kolejowym.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 18 na jednej z ulic Łukowa. Policjanci zauważyli młodego mężczyznę siedzącego za kierownicą pojazdu marki Chrysler. Nie miał on zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Kiedy mundurowi włączyli w radiowozie sygnał nakazujący zatrzymanie, kierujący autem zareagował na ten znak. Jednak nie była to reakcja jakiej oczekiwali policjanci. Kierujący gwałtownie przyśpieszył i z dużą prędkością odjechał w kierunku granic miasta.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za uciekającym pojazdem. Kierujący nie reagował na sygnały policjantów. W pewnym momencie uderzył w tył znajdującego się przed przejazdem kolejowym samochodu marki Volvo. Następnie odbił się od niego i wpadł na rogatki przejazdu kolejowego i spadł do pobliskiego rowu.

Zza kierownicy chryslera wyskoczył młody mężczyzna i pobiegł do lasu. Policjanci zajęli się pozostałymi w chryslerze pasażerami, sprawdzili czy ktoś z nich nie doznał obrażeń ciała. Na szczęście 20-latek i jego 17-letnia koleżanka nie doznali obrażeń ciała, nie potrzebowali także pomocy medycznej. Obrażeń ciała nie doznały też osoby z volvo. Okazało się też, że elementy urządzeń kolejowych uderzonych przez chryslera uszkodziły też jadącego w pobliżu peugeota.

Mundurowi ustalili, że za kierownicą pojazdu w chwili zdarzenia siedział 14-latek z gminy Trzebieszów. Policjanci sprawdzili pobliski las, jak też i jego dom. W tym czasie nieletni chował się przed policjantami i rodzicami. Do domu przywiózł go w nocy znajomy rodziców.

Trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia, m.in. udostępnienia nieletniemu samochodu marki Chrysler i zachowania pasażerów tego auta. Natomiast „wyczynem” 14-latka wkrótce zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

(fot. Policja Łuków)

34 komentarze

 1. Pieter Wcugowski

  Bezstresowe wychowanie, auto, smartphone teraz lanie. A po laniu chłop nie fika, hajs z ojca rachunku znika. Szkodę wszak naprawić trzeba, był samochód, teraz gleba. Peugeot, volvo ucierpiały, małolaty skasowały. Ojciec płacze ale płaci, z 500+ się nie wzbogaci. Marnotrawny syn przeprasza, było mięso a jest kasza.

 2. a to podobno Ukraińcy nie potrafią jeździć

 3. brajan nieźle naodp.erdalał,trochę będzie to starego kosztowało

 4. kierowcabombowca

  Młody i już taki gniewny🤣

 5. Smak sprawiedliwości

  25lat w więzieniu albo 100zl mandatu dla tego małolata

 6. Udostępnienie chryslera ?bo jakby jechał innym ty o by sprawy nie było ?

 7. A to co policja nie dała rady dogonić nastolatka?czyżby problem z testami sprawności?

 8. Nikt z komentujących nawet nie zauważył, że 14-to latek potrafił kierować I uciekać samochodem. Najważniejsze, że się wypowiem i pojadę po malolacie. A może zamiast nowych orlików, które są często zamknięte (żeby nie zniszczyć) albo placu zabaw za gruby hajs na wsiach wybudować tor?! Eee co ja mówię i po co komu tor wyścigowy? Plac zabaw to jest przyszłość, nawet jak nikt z niego nie korzysta…

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas