Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg ulicami Parczewa za pijanym kierowcą. Mężczyzna miał 1,5 promila

W nocy z soboty na niedzielę parczewscy policjanci po pościgu zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Do pościgu doszło w nocy z soboty na niedzielę w Parczewie. Przed godziną 2 patrol parczewskiej drogówki zauważył pojazd, którego tor jazdy wzbudził podejrzenie mundurowych. Sposób jazdy wskazywał, że kierowca może być po wpływem alkohol.

Policjanci podjęli próbę zatrzymania auta do kontroli drogowej.

– Kierowca samochodu na widok policyjnych sygnałów przyspieszył i zaczął uciekać, próbował zgubić mundurowych wjeżdżając w osiedlową uliczkę. Tam pozostawił swój pojazd i próbował uciekać pieszo. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy, okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu parczewskiego – informuje sierż. Anna Kopeć z parczewskiej Policji.

Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1.5 promila alkoholu. Kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

2015-05-03 12:00:53
(fot. ilustr. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Czyli Policja czasem patroluje w nocy, ale nie w Lublinie…

    Bardzo często jadę o takich godzinach przez Lublin(przecinam praktycznie cały. Często głównymi, ale prawie równie często powiedzmy jakimiś bocznymi) i spotkanie radiowozu graniczy z cudem. Raz nawet trafiłem na moczymordę na Romera, jechałem za nim aż pod Zamek (zatrzymał się na przystanku przed Novą), zdążył załatwić sprawy, dojechał do Krochmalnej i dopiero tam go zatrzymali. Dobre pół godziny jeździł. Pusty Lublin a Policja jak zwykle „na innej interwencji”. Nie wspomnę ile zagrożeń spowodował w tzw. międzyczasie…

  2. Jerry Springer

    To juz jakaś tradycja, tydzień temu też w weekend ganiali pijanego co terenówka im uciekał po całym Lublinie ąz go dopiero dorwali niedaleko Świdnika:)

Wiadomości z info112