690 680 960

Pościg pod Krasnymstawem: Chcieli rozjechać policjanta

Kradzież paliwa, ucieczka, rozjechanie policjanta, wielokilometrowa ucieczka przed policją- takie sceny rozegrały się wczoraj pod Krasnymstawem. Sprawcą okazał się 22-latek poszukiwany przez policję.

W piątkowy wieczór funkcjonariusze krasnostawskiej drogówki patrolowali ulice miasta nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w videorejestrator. Około godziny 18-tej usłyszeli podany przez dyżurnego komunikat o kradzieży paliwa ze stacji paliw w pobliskiej Wólce Orłowskiej. Wobec tego, że policjanci kontrolowali w tym czasie motocyklistę, jeden z nich stanął w pobliżu ulicy i obserwował zbliżające się pojazdy. Po chwili zauważył auto, które pasowało do opisu podanego przez dyżurnego. Postanowił więc zatrzymać nadjeżdżającego volkswagena polo do kontroli.

– Funkcjonariusz za pomocą tarczy dał mu sygnał do zatrzymania się. Kierujący osobówką początkowo zwolnił i zjechał na prawy pas ruchu, po chwili jednak przyspieszył i próbował przejechać policjanta. Potrącił go i zaczął uciekać w kierunku miasta, Wyjaśnia asp. Marzena Skiba z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Na szczęście funkcjonariusz nie doznał poważniejszych obrażeń, wstał, wsiadł do radiowozu i obaj mundurowi ruszyli w pościg za uciekającym autem.

Sprawcy jechali bardzo niebezpiecznie, niejednokrotnie powodując ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. –Pojazd uciekał z prędkością nawet do 150 km/h, zmuszając innych uczestników ruchu do zjeżdżania na pobocze czy gwałtownego hamowania. Ponadto w trakcie ucieczki kierowca dopuścił się szeregu wykroczeń – niestosował się do linii podwójnej ciągłej, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, jechał po nieprawidłowej stronie drogi oraz powodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym- dodaje Marzena Skiba. Pościg odbywał się wąskimi i krętymi drogami lokalnymi, i po ponad 12 kilometrach szaleńczej jazdy, udało się zatrzymać uciekinierów w Siennicy Różanej.

Kierowcą okazał się 22-letni mieszkaniec Chełma, wraz z nim podróżował jego 21 letni kolega z Rejowca. Mundurowi ustalili, że kradzież paliwa i czynna napaść na policjanta to nie jedyne przewinienia młodego człowieka. Nie posiadał on prawa jazdy, jego kartoteka poprzednio dokonanych przestępstw i wykroczeń była już pokaźnych rozmiarów oraz poszukiwany był przez policję do ustalenia miejsca pobytu i uregulowania grzywny. Mundurowi ustalili również, że młody człowiek ma na koncie szereg kradzieży paliwa na terenie powiatu. Obaj trafili do aresztu. – Chełmianin odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza policji, popełnione wykroczenia drogowe oraz kradzieże paliw. Policjanci wnioskować będą, aby prokurator wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Z odpowiedzialnością karną musi także liczyć się jego kompan. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi do 10 lat pozbawienia wolności- dodaje marzena Skiba.

(fot. KWP Lublin)

2013-08-24 10:15:52

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska