Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Porządkował działkę, natrafił na pozostałość z czasów II wojny światowej

Mieszkaniec powiatu włodawskiego w trakcie porządkowania swojej działki natrafił na pozostałość z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia saperów.

W miniony wtorek po godzinie 9.00 dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony o odnalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch, na jednej z działek na terenie gminy Stary Brus.

– Pocisk znaleziony został podczas porządkowania działki. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze, którzy potwierdzili zgłoszenie. Zabezpieczyli również miejsce, do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Wówczas okazało się, że jest to niewybuch pocisku artyleryjskiego prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Saperzy zabrali go do zniszczenia oraz sprawdzili pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów – relacjonuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

„Pamiątki” z czasów wojny są nadal niebezpieczne!

Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne „pamiątki” z tego okresu. Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

2 komentarze

  1. Stary a głupi. Mógł przechować jeszcze kilka tygodni i zdetonować w ognisku w sylwestra.

  2. A czy koszty neutralizacji ponoszą ci co wyrzucili czyli Niemcy czy polski podatnik za to płaci? A zapomniałem kto wrócił do premierostwa.

Dodaj komentarz

Z kraju