690 680 960

„Cztery pory roku – lato z profilaktyką” w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

W sobotę 9 czerwca br. w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie odbędzie się kolejna odsłona akcji „Cztery pory roku z profilaktyką”. Jest ona dedykowana mieszkańcom województwa lubelskiego.

SONY DSC

 

W ramach akcji odbędą się, m.in.: bezpłatne badania profilaktyczne, konsultacje ze specjalistami oraz działania o charakterze edukacyjnym. Jest to autorska akcja, która cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu lubelskiego. Od początku działalności dużą wagę przywiązuje się do działań profilaktycznych i edukacyjnych.

Jak wyjaśnia dr Jerzy Kuliński, dyrektor COZL, szeroko rozumiana profilaktyka zdecydowanie zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe, a w wielu przypadkach może nawet uratować życie. Akcja odbędzie się w Ośrodku Profilaktyki Nowotworów i Promocji Zdrowia COZL przy ul. Jaczewskiego 7 (budynek B, piętro 1).

W ramach akcji mieszkańcy Lublina będą mogli skorzystać z badań zmian barwnikowych skóry, konsultacji dietetycznych, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, określenia BMI i masy ciała oraz nauki samobadania piersi. Na miejscu będzie można również zapoznać się z materiałami edukacyjno-informacyjnymi, zaopatrzeniem medycznym oraz ofertą kosmetyków dla kobiet po chemioterapii i radioterapii.

Ilość miejsc na badania jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje na temat akcji dostępne są na stronie: https://cozl.eu/pacjent

61

(fot. COZL)
2018-06-06 22:06:31

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)