Poruszyli tłumy internautów, wyklikali sobie plac zabaw

Na Rynku w Firleju trwają prace nad montażem placu zabaw. Mieszkańcy wywalczyli sobie tą inwestycje, oddając ponad 62 tys. głosów.

Retro-nowoczesny plac zabaw powstaje w parku w centrum Firleja. To właśnie mieszkańcy tej miejscowości wykazali olbrzymie zaangażowanie i mobilizację wygrywając w internetowym konkursie budowę miejsca do zabawy dla najmłodszych. O tym jak duża była motywacja, może świadczyć fakt, że do konkursu zgłoszonych zostało 1 117 lokalizacji z całego kraju, na które oddano łącznie 18 milionów głosów. Mieszkańcy Firleja uzyskali 62 608 głosów internautów, co pozwoliło im znaleźć się w pierwszej 20 kwietniowego głosowania.

Po uzyskaniu niezbędnej dokumentacji, usunięciu drzew oraz przygotowaniu miejsca pod plac zabaw, kilka dni temu ruszyły prace. Na początku wykonawca zajął się przygotowaniem podłoża, teraz ruszyły prace związane z montażem urządzeń. Plac zostanie wyposażony w szereg atrakcyjnych urządzeń zabawowych przeznaczonych zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Powstanie między innymi tor przeszkód, huśtawki, karuzele, ławeczki czy też zjeżdżalnia.

Planowanie zakończenie prac i oddanie placu spodziewane jest pod koniec lipca. Następnie przez kilka dni całość będzie musiała odczekać aż np. zwiąże beton i na początku sierpnia najmłodsi mieszkańcy Firleja będą mogli korzystać z najnowocześniejszego w gminie placu zabaw. Podobny plac zabaw zostanie zbudowany w Rykach.
(fot. lublin112)
2015-07-21 20:24:29

Zobacz również

1 komentarz

 1. jaka reklama…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL